Inkakliškiai surengė konferenciją

inkakliu konferencijaInkaklių skyriaus pedagogės į mažųjų konferenciją „Noriu žinoti“ sukvietė gausų būrį smalsių, norinčių viską žinoti pradinukų iš savo mokyklos ir svečius iš Šylių, Sakūčių, Grabupių bei Žibų pradinių mokyklų.

Konferencijos dalyvius pasveikino Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė bei Inkaklių skyriaus mažieji saviveiklininkai.

Šilutės Žibų pradinės mokyklos antrokai Marija Gutauskaitė ir Dominykas Jocius, padedami mokytojų Nijolės Mulskienės ir Linos Gutauskienės, pristatė savo mokyklą ir klasės veiklą. Marija konferencijos dalyviams nuotaikingai pagrojo kanklėmis.

Grabupiškiai Saulius Nausėda ir Dainora Šidlauskaitė, vadovaujami mokytojos Violetos Verbickienės, paruošė pranešimą apie sveiką gyvenseną ir jos būtinybę. Trečiokas Vilius Auškalnis ir jo mokytoja Aldona Jonikienė pasakojo apie savo gimtinę Šylius, jų istoriją.

Džiaugėmės, kad sulaukėme svečių iš Sakūčių – mokytojos Elmos Petniūnienės ir jos ketvirtokės auklėtinės Deimantės Naujenytės, kurios mokė iš druskos tešlos gaminti mamai dovanėlę.

Šeimininkai inkakliškiai – mokytoja Danguolė Volkova ir 2 klasės mokinys Eimantas Končius vaizdžiai papasakojo apie egzotinių vaisių kelionę į Inkaklių kaimo parduotuves. Ketvirtokai Deimantė Bergelytė, Dovas Milkeris bei Emilija Andriuškaitė pasakojo apie baltąjį gandrą, supažindino su paukščių namais, jų gyvenimu. Dalyviai sužinojo, kad rūpestingiausi gyvūnų tėvai yra briedė ir visų paukščių patelės, nuostabiausias namas – vandeninio voro, gudriausiai išraitytas kurmio lizdas, o ilgiausiai iš paukščių išgyvena gulbė – 100 metų, iš žuvų – eršketas – 150 metų. Ne visi žinojo ir tokį dalyką, kad paukščiai rašo uodega, kojomis ir sparneliais. Mažieji lektoriai surinko ir vaizdžiai pateikė daug įdomios informacijos apie gyvūnus ir paukščius.

Konferencijos pabaigoje visi dalyviai puošė medelį lapeliais, kuriuose buvo įvardintos mintys apie šio susitikimo praktiškumą ir perspektyvumą. 

Sakoma, kad diena be mokslo – tuščiai praleista diena. Tikime, kad ši diena buvo praleista turiningai, dalyviai sužinojo daug naujo, susirado naujų draugų, įgijo naujų gebėjimų.