Inkakliškių lietus neišgąsdino: jie šauniai minėjo ir Valstybės dieną, ir kaimo šventę

 inkakliai bendruomene vanagas DSCN0112Nėra blogo oro – tą įrodė inkakliškiai, kurie liepos 6-ąją minėdami Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną atšventė ir tradicinę savo kaimo šventę.

Nors trečiadienį protarpiais merkė lietus, tačiau susirinkę į bendruomenišką būrį Inkaklių kaimo ir aplinkinių vietovių gyventojai nestokojo geros nuotaikos.

Pagerbė bendruomenę

Pagal ilgametę tradiciją inkakliškiai savo šventę pradėjo sporto varžybomis, vėliau visus gyventojus pakvietė į šv. Mišias. O įvairios kitos linksmybės – apdovanojimai, vietinių bei atvykusių kolektyvų koncertai – laukė popiet įprastoje švenčių vietoje – erdvėje šalia daugiafunkcio centro.

Kokia šventė be muzikos? Pagrindinė Inkaklių kaimo šventė ir Valstybės dienos minėjimas prasidėjo kaimo himnu, kurį atliko folkloro kolektyvas „Dainoriai“, vadovaujamas Vidilijos Aidukienės.inkakliai joksas DSCN0043

Inkaklių bendruomenės „Ašva“ pirmininkas Valentinas Vanagas, sveikindamas su švente, paragino nepabūgti gąsdinančio lietaus ir pakvietė visus šventės dalyvius nesiskirstyti į namus iki vakaro.

Inkakliškius sveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis. Perduodamas padėkos raštą „Ašvos“ bendruomenės nariams meras pasidžiaugė, kad tokios šventės kaip Inkakliuose yra puiki galimybė pabendrauti vieniems su kitais, pasidžiaugti darbais ir už juos atsidėkoti.

Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis sakė, kad džiugesį kelia tai, jog prieš kelis dešimtmečius kaimo centre pastatytas pastatas šiandien yra atnaujintas (tapo daugiafunkciu centru) ir lankomas žmonių.

„Jūs puikiai žinote, kad viskas priklauso nuo bendruomenės. Ir Seimas 2016-uosius pavadino Vietos bendruomenių metais dėl to, kad atkreiptų dėmesį, jog bendruomenės yra toji ašis, apie kurią sukasi visas kaimas ir jo žmonės“, – sakė K.Komskis, džiaugdamasis, jog Inkakliuose gyvena aktyvūs, entuziastingi ir kuriantys žmonės.

Kaimo gyventojams sėkmės ir ramybės palinkėjo ir šventėje dalyvavęs Švėkšnos dvasiškis – prelatas Petras Vincentas Stukas.

Už darbą – Garbės medalis

Kreipdamasis į susirinkusius šventės dalyvius Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis sakė, kad šie metai buvo gana aktyvūs Inkaklių kaimo daugiafunkcio centro kolektyvui ir jo vadovui Algimantui Jokšui.

„Būtent A.Jokšo dėka šiandien turime vieningą kolektyvą, kuris aktyviai dalyvauja kaimo gyvenime ir bendradarbiauja su vietos bendruomene“, – sakė A.Šeputis, įteikdamas  A.Jokšui Švėkšnos seniūnijos Garbės medalį.

inkakliai siurpaDar vieną dovaną – futbolo kamuolį – seniūnas dovanojo bendruomenės „Ašva“ pirmininkui V.Vanagui. Pastarasis šiemet pirmą kartą subūrė inkakliškių futbolo komandą, stojusią į kovą prieš švėkšniškius.

Apdovanoti tvarkingiausių sodybų šeimininkai

Tradiciškai Inkaklių šventėje atiduota pagarba ir darbščiausiems kaimo gyventojams, kurie rūpinasi savo namų aplinka ir yra verti tvarkingiausių sodybų šeimininkų vardo.

Pirmiausia padėkos raštas ir specialiai iškalta lentelė skirta Labatmedžio kaimo gyventojai Filiomenai Klumbienei, kuri neseniai atšventė savo 90-ąjį jubiliejų. Atsiimti šio garbingo apdovanojimo atvyko F.Klumbienės anūkas Antanas Klumbys.

Dar trys apdovanojimai už tvarkingiausiai prižiūrimas sodybas įteikti Inkaklių kaimo Darželio g. 3 sodybos šeimininkams Stasiui ir Birutei Raudžiams, Darželio g. 7-ajame name gyvenantiems Kazimierai Dulkienei ir Juozui Bočkui bei Ašvos g. 20 sodybos šeimininkams Danguolei ir Zenonui Nausėdams.

Padėkos raštai įteikti nuolatiniam Inkaklių kaimo švenčių organizatoriui bei sporto rungčių vedėjui Romui Macijauskui bei vienam pagrindinių rėmėjų bei pagalbininkų, organizuojant šventes, Mindaugui Gestautui. Pastarasis pasveikintas ir su vardo diena bei vainikuotas ąžuolo lapų vainiku.

Sulig apdovanojimais ir sveikinimais inkakliškių šventė tik įpusėjo. Vieni dalyviai vėliau skubėjo pasistiprinti prie kaimo medžiotojų klubo pastatytos palapinės, kur viliojo gardžios šiurpos kvapas, kiti lingavo pagal folkloro kapelos „Ašvelė“ (vad. V.Aidukienė) ir Inkaklių mokyklos- daugiafunkcio centro mokinių atliekamas dainas.

Vakarinėje dalyje susirinkusiųjų laukė Šalpėnų kaimo kapelos „Pečius griūna“ koncertas, galiūnų varžybos, virvės traukimo, rankų lenkimo varžytuvės, grupės „16 Hz“ koncertinė programa. O 21 val. inkakliškiai kartu su Lietuva vieningai giedojo „Tautišką giesmę“ – taip įprasmino savo kaimo ir Valstybės minėjimo dieną.