Inkakliuose suskambėjo liaudiška muzika

asveleGali būti, kad Švėkšnos krašte gimė dar viena tradicija – liaudiškos muzikos kapelų šventė. Šį kartą pasistengė inkakliškiai, tiksliau, kapela „Ašvelė“ ir jos vadovė Virginija Rukšnaitienė. Moteris, paraginta susirinkusių žiūrovų, pažadėjo, kad šventė, pavadinta „Suskambėkim“, vyks ir kitais metais.
Rugpjūčio 11-osios, šeštadienio popietę į senąją ir kiek primirštą Inkaklių kultūros namų salę rinkosi liaudiškos muzikos dozės ir linksmų lietuviškų ritmų išsiilgę žiūrovai. Susirinkusiųjų susidomėjimą sukėlė ne tik atvykusios pamuzikuoti kapelos, bet ir vietinių moterų rankdarbių 39017486-1868934493145358-8031721046908338176-o origparoda.

Muzikos puokštę padovanoti atvyko penki kolektyvai: Telšių raj. Rainių kaimo kapela „Svaja“ (vad. Janina Fabijonavičienė), „Kamana“ iš Sartininkų (vad. Zigmas Jašinskas), Gargždų „Sodo bernai“ (vad. Alfonsas Rauktys), Bikavėnų kaimo kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazimieras Budrys) ir „Vaivorykštė“ iš Natkiškių (vad. Valdas Armonas). Žinoma, savo muzikinę dovaną buvo paruošusi ir inkakliškių „Ašvelė“.

Belaukiant visų svečių, laikas susirinkusiems neprailgo. Čia pat buvo galima apžiūrėti vietinių moterų rankdarbių parodą, pakalbinti pačias autores ir įsigyti jų darbų. Parodoje buvo eksponuojami D.Nausėdienės dekupažo dirbiniai, R.Pakutinskienės veltiniai ir sodai, R.Žiogaitės tapyba ir skulptūrėlės, V.Rukšnaitienės karpiniai ir kvilingo darbai.

Aktyvieji inkakliškiai buvo labiau žinomi kaip folkloro ansamblis „Dainoriai“, tačiau, kaip patys teigė, kad nenusentų ir anūkams patiktų, nusprendė suburti kapelą „Ašvelė“. O pradėję koncertuoti, daug kur sutiko bendraminčių draugų, kuriems rūpėjo populiarinti liaudišką muziką. Tuomet ir nusprendė sukviesti savo naujuosius draugus pas save, į kapelų šventę „Suskambėkim“.

„Ne, ne pinigų, o gerų draugų reikia turėti, norint surengti tokią šventę“,- sakė „Ašvelės“ vadovė V. Rukšnaitienė.