Inovacijų forumas „Šilutės ateities vizija”

Mokslo pažinimo centras, šiemet įkurtas Šilutės kultūros ir pramogų centre, surengė pirmąjį renginį – inovacijų forumą „Šilutės ateities vizija”.

Renginio tikslas buvo suteikti aiškią informaciją ir plotmę apmąstymams apie inovacijų diegimą Šilutės rajone. Šis informacinis-švietėjiškas forumas – vienas svarbiausių atspirties taškų rengiant Šilutės miesto ir rajono vietos plėtros strategijas (VPS) 2023–2029 metų laikotarpiui.

Subūrus rajono savivaldybės atstovus, asociacijos „Lamatos žemė“, Šilutės miesto vietos veiklos grupės „Pamario kraštas“ narius, verslininkus, visuomenininkus, gvildentos aktualios skaitmenizacijos, automatizacijos, robotizacijos ir inovatyvios energetikos temos.

Renginio iniciatorius ir moderatorius, VšĮ „Tavo robotas“ įkūrėjas Eivanas Maksvytis pakvietė pranešimus skaityti savo sričių profesionalus, sveikinimo žodį tarė meras Vytautas Laurinaitis.

Pimąjį pranešimą skaitė inovacijų ir skaitmeninės transformacijos srities ekspertas, dr. Artūras Jakubavičius, vadovaujantis Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamentui. Ekspertas kalbėjo apie verslo skaitmeninę transformaciją ir jos įtaką regionų konkurencingumo didinimui. Šiuolaikiniame pasaulyje skaitmeninė transformacija nebėra verslo pasirinkimas, tai būtinybė išlikti konkurencingam ir aktualiam rinkoje.

Inovatyvios energetikos ekspertai aptarė energetikos kryptis, tendencijas Europoje ir Lietuvoje. ESO Inovacijų ir paslaugų vystymo skyriaus ekspertė Ina Vaitiekutė dalinosi informacija apie inovatyvius energetikos sprendimus Lietuvoje ir kaip jie skatina pereiti prie tvarios ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančios energetikos sistemos. Aurelijus Beleckis, Lietuvos robotų asociacijos narys ir lyderiaujančios robotikos įmonės Lietuvoje „Elinta Robotics“ vadovas pristatė robotikos tendencijos pasaulyje ir Lietuvoje.

Forumo dalyviai dalyvavo praktiniuose skaitmeninimo, energetikos ir robotizacijos seminaruose-dirbtuvėse ir gavo individualių patarimų, pasiūlymų iš ekspertų, atsakymų į klausimus.

Inovacijų forumas suteikė platformą keistis idėjomis ir žiniomis apie skaitmenizavimą, automatizavimą, robotizavimą ir inovatyvią energetiką – elementus, būtinus, kad Šilutės privatus ir viešasis sektoriai būtų konkurencingi, atneštų sėkmę. Tikime, kad renginys buvo ne tik ekspertų ir profesionalų susibūrimas, bet ir tapo inspiracija prisidėti prie verslo, technologijų ir energetikos ateities formavimo mūsų krašte.

Mokslo pažinimo centro specialistė Inga TAROZIENĖ