Šių opų gydymas yra sudėtingas, brangus ir ne visada efektyvus. Sėkmė dažniausiai priklauso ne tik nuo kvalifikuotos specialistų komandos įgūdžių ir veiksmų, bet ir nuo paties paciento žinių apie gydymo pasirinkimo galimybes. Didelę įtaką gydymo rezultatams, paciento patogumui ir bendrai savijautai, taip pat išlaidoms, susijusioms su tvarsčių skaičiumi, ir opos sutvarstymo trukmei gali turėti opos tvarsčio keitimo periodiškumas. Naudojant tvarsčius, kuriuos reikia keisti rečiau, pagerėja kojų opų gydymo veiksmingumas, nes žaizda ir gijimo procesas nesutrikdomi. Svarbu prisiminti, kad kiekvieną kartą nuėmus tvarstį opos gijimas sustoja ir gali užtrukti net penkias valandas, kol procesas prasidės iš naujo. Tvarsčiai, kurie nėra dažnai keičiami ar netgi lieka opoje, pagreitina gijimą.
Naujausiose pasaulinėse sunkiai gyjančių kojų opų gydymo rekomendacijose efektyvesniam opų gydymui siūlomi pačioje žaizdoje suyrantys tvarsčiai. Šie tvarsčiai gaminami iš įvairių natūralių medžiagų. Galime pasidžiaugti, kad Lietuvoje jau yra „Medisorb R“ tvarsčių, kurie kontroliuoja opos šlapiavimą ir atkuria normaliam opos gijimo procesui būtiną aplinką. Šių tvarsčių nereikia keisti, todėl opos gyja daug greičiau. Tokie tvarsčiai pasižymi dideliu efektyvumu ir puikiai gydo įvairios kilmės kojų opas. Taip pat svarbu paminėti, kad šiuos tvarsčius labai patogu naudoti savarankiškai besigydantiems pacientams, nes jų nereikia nuimti.
Kas yra „Medisorb R“ biologiškai skaidūs tvarsčiai?
„Medisorb R“ tvarsčiai (milteliai ir membranos su sidabru) skirti įvairios kilmės lėtinėms, sunkiai gyjančioms opoms. Jie pagaminti pagal naują patentuotą technologiją iš natūralios medžiagos – chitino. Pasaulinėje medicinos inovacijų parodoje „Seoul International Invention Fair“ už šiuos tvarsčius gamintojas buvo apdovanotas aukso medaliu. Naudodami „Medisorb R“, opą užgydysite greičiau nei įprastais tvarsčiais, o jos tvarstymas nesukels skausmo, kaip kasdienės įprastos tvarsčių keitimo procedūros.
Kodėl kojų opoms reikėtų naudoti „Medisorb R“ tvarsčius?
- Šie tvarsčiai yra biologiškai skaidūs ir biologiškai pasisavinami. Jie gaminami iš natūralių medžiagų, kurios pamažu suyra opoje ir sudaro natūralias opos gijimo sąlygas. Tvarsčiai gaminami miltelių ir diskelių pavidalo, juos lengva uždėti ant bet kokios formos, dydžio ar gylio opos.
- Tvarsčio nereikia šalinti, jis pamažu suyra opoje. Atsižvelgiant į opos būklę, tvarstis laikomas apie 2 savaites, po to reikia stebėti, kaip jis rezorbuojasi, ir kas 2 savaites uždėti naują tvarstį arba užbarstyti miltelių ir pridengti antriniu tvarsčiu (marlės, poliuretano putų ar kitu).
- Tvarsčio antibakterinis poveikis neleidžia daugintis bakterijoms opoje, saugo nuo mikrobų patekimo iš išorės.
- Ypač tinka šlapiuojančioms opoms, nes sugeria į save skysčio perteklių, kuris susidaro opai gyjant.
- Biologiškai suderinami ir saugūs naudoti, nesukelia dirginančio ir alergizuojančio poveikio, neskatina vėžinių ląstelių gamybos.
Daugiau galite sužinoti paskambinę į slaugos konsultacijų centrą SIDABRA, nemokama linija +370 800 00 226 arba interneto svetainėje https://sidabra.lt/. Konsultuojame įvairiais slaugos klausimais.
Rašyti atsakymą