Inspektorius sudrumstė šunų augintojų ramybę

sunu reidas pazeideja2Penktadienį per pietus Šilutės rajono savivaldybės sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis sudrumstė šunų šeimininkų įprastą dienos tvarką: prevencinio reido metu kiekvieno sutikto šuns vedžiotojo paklausė, ar turi maišelį augintinio išmatoms surinkti, ar gyvūnai registruoti, o be antsnukio, be pavadėlio vedžiotų gyvūnų šeimininkams patarė kitą kartą visa tai turėti.

Daugiau nei valandą inspektorius stebėjo mokyklų stadionus, teritorijas aplink darželius, specialias šunų vedžiojimo aikšteles ir galiausiai reziumavo, kad šunis auginančių šilutiškių kultūra gerėja: iš 6 tądien sutiktų žmonių tik viena moteris nepaisė privalomų augintinių priežiūros ir vedžiojimo taisyklių.

Vėstant orams, trumpėja ir šunų pasivaikščiojimo su šeimininkais laikas – tai galima spręsti iš reido metu sutikto mažo žmonių skaičiaus. Peržvelgus vietas prie daugiabučių, mokyklų stadionų, darželių, iš viso buvo sutikti tik 6 su savo šunimis vaikščioję žmonės. Šunų vedžiojimo aikštelės buvo tuščios, savo augintinius pietų metu žmonės vedžiojo ant pievelių prie daugiabučių.

Nors šios vietos vedžioti keturkojams netinkamos, tačiau 5 šeimininkai teigė turintys maišelius šunų ekskrementams surinkti, jų augintiniai registruoti.

Prie geležinkelio pervažos sanitarijos inspektoriui teko susidurti ir su moterimi, kuri nuoširdžiai stebėjosi keliamais reikalavimais. Pasak jos, apie tokius dalykus ji nebuvo girdėjusi. „Tiek metų vedžioju šunį, o čia dabar prikibote…“, – garsiai nuostabą išreiškė garbaus amžiaus moteris. Ji neturėjo nei maišelio šuns išmatoms surinkti, nei pavadėlio keturkojui pririšti. Kadangi J.Čeponis vykdė prevencinį reidą, užsirašė jos vardą, pavardę, adresą, papasakojo apie gresiančias baudas, jei ji nepaisys pirmojo įspėjimo.

Pylimo taku Jorkšyro terjerą vedžiojusi moteris trumpam buvo jį sunu reidas ciau ciaupaleidusi nuo pavadėlio. Sakė norinti, kad jis išsidūktų, pažaistų laisvai. Nors taisyklės tai draudžia, tačiau J.Čeponis sakė, kad jeigu nėra aplinkui žmonių, galima leisti šuniui šiek tiek laisvai pabėgioti. Maišeliu ir šuns registracija šeimininkė sakė nuolatos pasirūpinanti.

„Niekuomet nepalieku vieno šuns lakstyti, pasirūpinu juo“, – sakė kita sutikta moteris, šunį vedžiojusi pririštą pavadėliu, turėjusi ir maišelį, ir augintinio registracija pasirūpinusi.

Gluosnių gatvėje trylikametis vedžiojo du savo keturkojus draugus. Didysis buvo su pavadėliu, bet inspektorius patarė kitą kartą ir antsnukį jam uždėti. Maišelį berniukas ištraukė iš kišenės – sakė visuomet pasiimantis.

Neišsigando inspektorių sutikęs ir kitas vyriškis – džiaugsmingai pasilabino, teigė tvarkingai savo augintinį vedžiojantis. Daugiabučio kieme per pietų pertrauką skubėjęs šunį pavedžioti vyriškis taip pat parodė turintis maišelį.

Tiesa, anot sanitarijos inspektoriaus, maišelio nešiojimasis nelygu ekskrementų surinkimui. „Gal kas nors nešiojasi maišelį tik dėl to, kad inspektoriams turėtų parodyti? Bet juk nestovėsi prie kiekvieno šeimininko“, – svarstymus užbaigė reido vykdytojas.

Vis dėlto sanitarijos inspektorius pasidžiaugė, kad  kiekvienas reidas parodo, jog šunų šeimininkai savo augintiniais rūpinasi vis labiau.

Tokių reidų J.Čeponis artimiausiu metu planuoja vykdyti ir daugiau.