Interaktyvios pamokos sudomino devintokus

DevintokaiŠilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro 9 klasės mokiniams F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtos interaktyvios lietuvių kalbos pamokos „Bendravimo situacijos ir viešasis kalbėjimas“ bei „Kalba – gyvas organizmas“.

Devintokus į pamoką atlydėjo lietuvių kabos mokytoja Saulina Grinčinaitienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Budvytienė. Pamoka, kurią vedė Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė Žaneta Jokužytė, vyko prie interaktyvaus ekrano. Jame buvo rodomos skaidrės ir naudojantis jungties įrankiu reikėjo atlikti įvairias užduotis. Mokiniai patirtį apie bendravimo situacijas pasitikrino lentoje užrašydami teisingus atsakymus. Jiems papasakota apie tai, kas lemia bendravimo situacijas, aptarti privačiojo ir viešojo kalbėjimo panašumai ir skirtumai. Įgytos žinios mokiniams padės geriau pažinti savo kalbėjimo gebėjimus ir juos tobulinti.

Kalbos kitimo priežastys aptartos interaktyvioje pamokoje „Kalba – gyvas organizmas“. Paaiškinta, kad yra vidinė kalbos kaita, kai atsiradę nauji reiškiniai, šių dienų aktualijos lemia naujų žodžių atsiradimą. Kalbos kaitai įtaką daro ir kitų kalbų poveikis, emigracija, globalizacija, komunikacijos formų bei būdų kitimas. Devintokams interaktyvioje lentoje reikėjo sugrupuoti veiksnius, lemiančius kalbos kaitą. Mokiniai aktyviai atliko užduotis, juos patraukė naujoviška pamokos forma.