Internautų nuomonė: apspangę Šilutės pėstieji – lyg kėgliai, laukiantys smūgio

GATVEJE 2„Šilutės naujienose“ išspausdintas straipsnis „Šilutės pėstieji puola po ratais“ sulaukė didelio internautų susidomėjimo ir sukėlė audringas diskusijas. Ir pėstieji, ir vairuotojai mėtė vieni į kitų pusę akmenis, pirštais baksnodami į prasižengimus.

Netrūko ir drastiškų vairuotojų siūlymų „išspardyti tokiems pėstiesiems užpakalius“ arba piktinimosi pareigūnų teiginiais, kad reikia laikytis KET taisyklių: „nesąmonių muziejus šitame straipsnyje, eiliniam piliečiui ar ten kokiam vaikui aiškinti, kad reikia mokėti KET, kad galėtum gyventi?“.

Apžvelgėme įdomiausius internautų komentarus.

Didžioji dalis komentatorių pripažino, kad straipsnyje aptarta problema – neatsargus Šilutės pėsčiųjų elgesys – itin aktuali, su ja dažnai susiduriama. Vairuotojai neslėpė, kad kelionė miestu priverčia keiksnoti ir per pėsčiųjų neatidumą paprasta išvyka tampa nervų gadinimu.

Kita pusė komentatorių įžvelgė ne tik pėsčiųjų, bet ir vairuotojų kultūros stoką.

„Šilutės naujienų“ Facebook puslapyje Ainaras itin vaizdžiai apibūdino situaciją: „Šilutės pėstiesiems tikrai labiau tiktų žodis „pervažiuotieji“, net Indijoj tokių savižudžių nepamatysi. Tikriausiai, vėl televizijos įtaka, prisižiūri „Goodyear“ ar „Michellin“ žieminių padangų reklamų arba „Formulė 1“ varžybų su metro ilgio sustojimo keliu važiuojant 200 km/h ir jau kelia koją nuo asfalto kaip Holivudo superžvaigždė iš limuzino ant raudono kilimo“.

Vaikinui antrina Ieva: „Eina žmonės „kapišonus“ užsimaukšlinę, ir nei žiūri, nei įvertina, kad sunku sustot staigiai, kai pašąla. Labiausiai nervina einantys per gatvę su rageliais rankose, lyg paprastu šaligatviu“.

Rolanda prisiminė neseniai įvykusį epizodą, kai mergina vidury pėsčiųjų perėjos sustojo pabaigti parašyti SMS žinutę, tad vairuotojams teko laukti… Arba, jos pastebėjimu, „močiutės susitinka ant perėjos ir pora žodžių turi persimesti“. „Taip kad ne vien puola, bet ir stovi“, – ironizuoja Rolanda.

Renata atkreipia dėmesį, kad nukentėti gali net kūdikiai, nes „motinos kiša vežimukus su vaikais pirma į gatvę ir eina nepasižiūrėdamos“.

„Tai gerai, jeigu bent per perėją eina – ten tikiesi žmonių. O kai eina šiaip per gatvę… Ypač Cintjoniškių gatve, tarp kvartalo ir turgaus. Kėgliai. Kitaip nepavadinsi. Nors perėjų ten ne viena“, – piktinosi Aistė.

Svetainės „silutesnaujienos.lt“ skaitytojas, pasivadinęs „Problema“, akcentuoja ypač pavojingą zoną: perėją ties Pradine mokykla, priešais mažąjį prekybos centrą „Maxima“. Pasak komentatoriaus, mokiniai net nesidairydami šoka po ratais. Jo manymu, pedagogai galėtų labiau informuoti mokinius apie eismą, pėsčiųjų teises ir pareigas, kviesti policijos pareigūnus mokiniams išaiškinti taisykles.

Ekstremalaus vairavimo įspūdžiais mieste dalinasi Eglė: „Pėstieji, matyt, buvo sušalę ir kaklų nesukiojo. Kol pervažiavau visą miestą, keturi vairuotuojai sukėlė avarines situacijas… Ačiū Dievui už neprastą reakciją ir mechanikui – už gerus stabdžius mašinoje“. Mergina konstatuoja, kad vairuotojų ir pėsčiųjų kare – lygiosios: „ir tie pasiutę, ir tie“.

Jai pritaria Rolandas, kurio manymu „pėstieji ir vairuotojai Šilutėje verti vieni kitų. Vieni apspangę įpuola į gatvę, kiti apsižergę visą gatvę velkasi 20 km/val. greičiu… Laukiniai vakarai – savos taisyklės“.

Kiti komentatoriai pastebi, kad kaltinti vien pėsčiųjų neverta, mat ir patys vairuotojai būna nemandagūs ir dažnai nepraleidžia pėsčiųjų. Pasak Igno, tai viena priežasčių, kodėl tenka desperatiškai bėgti per gatvę.

Rolanda pabrėžia, kad būna atvejų, kai vairuotojai nemato perėjos ir važiuoja ant galvos, dar pagrūmoja pėstiesiems.

Silutes naujienu LOGO copy