Internetas perima net stalo žaidimus

 

monopolisTurbūt ne vienas iš mūsų yra žaidęs legendinį „Monopoly“ žaidimą. Tai būdavo puikus laiko praleidimo būdas su šeimos nariais ar draugais. Dabar, norint pažaisti monopolį, bendraminčių toli ieškoti nereikia.

Šis žaidimas gana smarkiai paplitęs tiesiog internete, kur galima žaisti su kompiuterio parinktais varžovais ar netgi su draugais esant skirtingose vietose.

Tam net nereikia turėti kompiuterio – žaisti galima tiesiog išmaniuoju mobiliuoju telefonu.

Šaškėmis ir šachmatais internete žaidžia net senjorai

Monopolis – vienas iš nedaugelio pavyzdžių, o jų toli ieškoti nereikia. Klasikiniai šaškių ir šachmatų žaidimai taip pat puikiai prieinami internete. O šiuos žaidimus, sėdėdami prie kompiuterio ekrano, žaidžia net senjorai. Tą liudija 66-erių vilnietis Benediktas, kuris vasarą nevengia atsinešti šachmatų figūrėlių į sostinės Bernardinų sodus.

„Aš atsinešu savo figūras, pasiūlau žaisti praeinantiems, kartais ateina mano draugų. Senoji karta šachmatus išties mėgsta, o jaunimas šiais laikais kartais ir žaisti nemoka. Mielai parodau ir ėjimus, ir visą kitą. Vasarą, kai oras geras man patinka būti lauke, smagu ten ir žaisti, bet šaltuoju periodu?

Vaikai jau išsikėlė. Sūnus apskritai nebežaidžia šachmatais, o anūkas studijuoja Londone. Būtent jis man ir pasiūlė pažaisti internete. Žaisdavome vienas prieš kitą naudodami „Skype“. Vėliau jis man pasiūlė žaisti prieš atsitiktinai kompiuterio parinkus varžovus. Iš pradžių nesupratau kaip tai veikia, bet vėliau pasidarė visai įdomu – niekuomet negali žinoti kokio pajėgumo oponentą gausi. Kai kuriuos įveiki iškart, o kai kurie būna išties labai galingi“, – pasakojo Benediktas.

Stalo ir kiti žaidimai internete – jokia naujiena

Interneto platybėse galima rasti daugybę vietų kurios leidžia žaisti ir įvairiausius azartinius žaidimus.
„Žaidimai internetu nelabai skiriasi – viskas yra taip pat, tik, kad vienu atveju tu sėdi prie kompiuterio ir viską darai klaviatūros pagalba, o kitu esi vietoje. Skirtumų daugiau nelabai ir matau“, – palygino įvairiausius žaidimus internetu žaidžiantis Mindaugas.

Stalo žaidimai tik pradžia: į internetą keliasi ir realus sportas?

Na, sakyti, jog futbolas ar krepšinis persikėlė į virtualią erdvę būtų mažumėlę per drąsu. Visgi, dabar mes turime ypatingai ištobulintus NBA bei FIFA žaidimus. Žaidėjai varžosi vienas prieš kitą, valdo klubus, net patys sportininkai žaidžia šiuos žaidimus.

Nuolat vyksta profesionalūs turnyrai, geriausi žaidėjai tiesiog iš to gyvena.

Prieš praėjusį sezoną NBA nusprendė lygiagrečiai su pagrindiniu turnyru rengti ir online turnyrą, kurį valdo pačių komandų atstovai, o tai išties atskleidžia rimtą požiūrį.

„Turime suprasti, kad kompiuteriniai žaidimai įsilieję į internetą yra ateitis. Mes turime su tuo gyventi, tai taps vis svarbesne mūsų visų gyvenimo dalimi ateityje“, – sakė vienas NBA analitikas.