Internetinis „Virtualus Šilutės mamyčių klubas“ peraugo į realų „Šilutės šeimos klubą“

seimos klubas burbulai 7717Simboliška, kad artėjant Tarptautinei šeimos dienai Šilutės kultūros ir pramogų centre dūzgė mamos su savo mažaisiais. Išlipusios iš „Šilutės mamyčių virtualaus klubo“ jos šventė realaus „Šilutės šeimos klubo“, prie kurio kviečiami prisijungti ir tėveliai, močiutės, seneliai, atidarymą.

„Dėkoju kiekvienai iš jūsų ir visoms kartu, nes be jūsų nepajudėčiau niekur. Jaučiu nuolatinę paramą ir paskatinimą eiti tolyn“, – kalbėjo klubo įkūrėja ir idėjų generatorė, Saulės ir Liepos mama Vilija Liatukienė.

Šeimos klubo atidarymo šventę mamos susikūrė pačios: atsinešė skanėstų, nebenaudojamų savo vaikų žaislų, patalpas papuošė pavasarinių žiedų puokštėmis.

Kol mamos kalbėjo apie klubo steigimo reikalus, mažaisiais pasirūpino vaikų švenčių kambario „Teminukas“ animatorė Dovilė, vaikus užbūrusi ne tik plačia šypsena, dėmesingumu, bet ir milžiniškais muilo burbulais.

Mamos aptaria viską

Vilija pasakojo, kad sumanymas įkurti „Šilutės mamyčių virtualų klubą“ socialiniame tinkle Facebook jai kilo todėl, kad ji, kaip ir daugelis mažus vaikus auginančių tėvų, turėjo sukaupusi begalę išaugtų drabužėlių, nebenaudojamos vaikiškos technikos bei seimos klubas atidarymas7430kitų vietą užimančių ir dulkes renkančių rakandų.

Draugiškai susibūrusių šilutiškių mamų rate Vilija tikėjosi vaikiškus daiktus greičiau parduoti ar padovanoti. Ji net minties neturėjo, kad per trumpą laiką taip šoktels klubo narių skaičius – nuo 200 prieš beveik dvejus metus iki 2400 šiandien.

Mamos čia ne tik parduoda vaikų išaugtus drabužėlius, kitus daiktus, bet ir susipažįsta, diskutuoja (kartais net susipyksta) ar patarimo kreipiasi netikėčiausiais klausimais: pavyzdžiui, kaip pačiai užsitraukti suknelės užtrauktuką nugaroje, kur nusipirkti agurkų daigų, kas kepa skaniausius tortus mieste ar pas kurią mokytoją geriausia užrašyti būsimą pirmoką.

Daugiausia aukoja „Vaikų dienos centrui“

Vilijos iniciatyva „Šilutės mamyčių virtualiame klube“ nuolat vykdoma ir labdaringa veikla, padedama vaikams, vargstančioms šeimoms, neįgaliesiems. „Kartais žmonės patys prašo pagalbos skelbimą įdėti, kartais apie vargstančiuosius sužinau iš kitų“, – sako visada pagalbos ranką ištiesianti V.Liatukienė.

Virtualus klubas, anot jos, yra įrankis greičiau surinkti labdarą ir kartu kaip informacinis stendas. Anksčiau verslininkė labdaringa veikla užsiimdavo siauresniame rate, o įkūrusi virtualų klubą ji turi galimybę labiau padėti vargstantiems.

Prieš kelias savaitės klubo narės aukojo su gyvenimo sunkumais susidūrusiai tvarkingai, sąžiningai moteriai. Jai buvo padovanotas klozetas, viryklė, nauji patalynės komplektai, rankšluosčių, higienos prekių (kremų, dušo gelių).

„Aš vis negaliu patikėti, kad atsiliepia tiek daug kitų skausmui neabejingų žmonių. Esu dėkinga jiems visiems ir kiekvieną kartą sulaukusi pagalbos kitam ploju iš džiaugsmo“, – sako klubo steigėja.

Daugiausia klubietės aukoja „Vaikų dienos centrui“. Ten moterys nuolat neša drabužius, taip pat pirko daug kanceliarinių prekių, organizavo kalėdinę šventę. Siuntiniai šiai šventei, anot Vilijos, keliavo ir iš užsienio. Dovanas vaikams moterys planavo pirkti maždaug už 20 litų (vienam vaikui), bet nupirko žymiai brangesnes: naujus sportbačius, kosmetikos, papuošalų, lėlių, mp3 grotuvų. Šventinis stalas buvo nuklotas sumuštiniais, vaisiais, tortais, kitais skanėstais. Atsidėkodami vaikai padovanojo savo rankų darbo žvakidžių ir puikią šventinę programą.

Vilija ne kartą dėkojo centre dirbančiai Indrei Lekavičiūtei, nes ši socialinė darbuotoja vaikams iš socialiai remtinų šeimų atiduoda visą širdį.

Rūpinimąsi kitais paveldėjo iš tėvų

seimos klubas ikurejos 7472Kiek laiko Vilija skiria virtualiam klubui ir labdaringai veiklai? Pašnekovė atsako, kad telefonas – visada šalia, ir tarsi pritardamas iškart supypsi jos išmanusis. „Facebookas“, – šypteli Vilija, patvirtindama, kad internetinio puslapio administravimui skiria daugiau nei savo laisvalaikį, o ir labdarai skirtų daiktų niekas neatneša, jai tenka važiuoti per darbovietes, namus ir surinkti. Galbūt todėl daug kas galvoja, kad ji yra socialinė darbuotoja.

Vilija sako, kad poreikis rūpintis kitais jai yra atėjęs iš tėvų -Gražinos ir Edvardo Stankų, kurie taip pat neabejingi pagalbos prašantiems.

V.Liatukienė prisimena, kad vaikystėje ji į namus nešdavosi varnas, šunis, ežius, kates, o dabar gali padėti žmonėms. Tokiu būdu ji realizuoja save. „Reikia padėti visiems“, – sako.

Vykdys edukacinę veiklą

Vieną dieną Vilijai parašė Šilutės kultūros ir pramogų centro projektų vadovas Gvidas Zdanevičius ir „Šilutės mamyčių virtualiam klubui“ pasiūlė patalpas bei bendradarbiavimą. Paklaususi mamų, ar jos norėtų dalyvauti realioje klubo veikoje, Vilija sulaukė daugybės, jos pačios žodžiais sakant, „visokio plauko pasiūlymų“. Tai buvo paskata žengti tolyn.

Naujose klubo patalpose ketinama vykdyti edukacinę veiklą, bus kviečiami įdomūs žmonės, skaitomos paskaitos. Jau atsirado savanorių, galinčių vesti mankštelę vaikams, prancūzų kalbos paskaitėlę, logopedė Eglė Racienė papasakos apie vaiko kalbos raidą, sutrikimus. Yra pasiūlymas netgi surengti dresuotų šunų pasirodymą.

Klubo patalpos bus ir vieta socialinei pagalbai suteikti: sutartą dieną moterys galėtų čia atnešti aukojamus daiktus, o Vilijai nebereikėtų važiuoti per namus ar įstaigas rinkti labdarai skirtų daiktų.

Iš virtualios į realią erdvę persikėlęs klubas turi ir naują pavadinimą. Mamos nubalsavo už Vaidos Valickaitės – Rau pasiūlytą „Šilutės šeimos klubą“, logotipą sukūrė Viktorija Kochtovė ir Airida Žukienė.

Išgirdę apie naujo klubo steigimą, žmonės pasiūlė neatlygintinas paslaugas: fotografė Simona Reinytė – fotosesiją, Jurgita Jakštienė – susuks filmuką, Sigita Balčytienė aprūpino kanceliarijos prekėmis, gėlių salonas „Meilenė“ atidarymo šventei dovanojo  balionų, „Šilutės Pipiras“ – stalo žaidimų, žaislų, vaikų švenčių kambarys „Teminukas“ teikė animatorių paslaugas.

Vilija džiaugiasi, kad pirmoji jos pagalbininkė bei idėjų bomba yra Dalija Jankauskienė. Ji taip pat dėkoja kiekvienai moteriai, prisidėjusiai vaišėmis, patalpų puošyba, dovanotais daiktais ar kita pagalba organizuojant šventę. „Kiekvienos pagalba didžiulė ir labai svarbi“, – sako ji.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook paskyroje.