Interneto savaitė Gardamo bibliotekoje

Gardamo bibliotekoje interneto savaiteNepaisant naujovių ir žinių srauto užtikrinimo, internetas dažnai tampa ta vieta, kur vaikai ir paaugliai susiduria su daugeliu rizikų, tokių kaip priekabiavimas virtualioje erdvėje, privatumo pažeidimas arba žalingo turinio prieinamumas (pornografija, rasizmas ir panašiai).

Siekdama užtikrinti saugesnį internetą vaikams bei paaugliams, supažindinti su ten esamais pavojais nutarė ir Gardamo pagrindinė mokykla – užsiregistravo „Vaikų linijoje“ ir dalyvauja iniciatyvoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.

5-10 klasių mokiniams surengta pamoka bibliotekoje, kurią vedė mokyklos socialinė pedagogė Edita Kinčiutė ir bibliotekininkė Diana Formanikaitė. Mokiniai žiūrėjo filmą „Virtualūs priekabiautojai“. Tai istorija vienos mergaitės, kuri nukenčia nuo internete paviešintos melagingos informacijos apie ją. Mokiniai pamatė, prie ko gali privesti paauglę virtualios patyčios.

Po filmo vaikai pasidalino savo patirtimi internete, o socialinė pedagogė mokiniams paaiškino, kur reikia kreiptis, jei susiduri su internetinėmis patyčiomis. Svarbiausia neužsisklęsti savyje, o pasidalinti savo skausmu su artimais tau žmonėmis.