Interneto sužlugdyti vaikai. Ar įmanoma to išvengti?

Lonely Bear 16 by kilroyart„Tavęs visi nekenčia“, „Nužudyk ją“, „Kvailė, jau nemoki net nusižudyti!“- vien JAV per metus, dėl žeminimo ir agresijos internete, ant savižudybės ribos atsiduria per 19 tūkst. vaikų. Dalis jų jau niekada netampa suaugusiais.

Kol tėvai paniškai bijo įsivaizduojamų piktadarių ir keisto sutvėrimo vardu „internetas“, o valstybės mėgina įveikti blogį draudimais, didžiausiais paauglių priešais tampa jie patys. Vieni – žemindami, kiti – neįvertindami savo poelgių svarbos. Vasario 5 d. minėję pasaulinę Saugesnio interneto dieną, Lietuvos moksleiviai rengė saugaus bei atsakingo elgesio internete kodeksą.

Ta proga buvo pateikti keli atsakymai, ko ir kaip vengti, ko ir kodėl nedaryti, kuo humoras skiriasi nuo chamizmo.

Vienos silpnos mergaitės istorija

Jei mokate angliškai, galite tiesiog pažiūrėti straipsnyje įkeltą pirmąjį vaizdo siužetą. Jame penkiolikmetė Amanda Todd pasakoja savo gyvenimo, klaidos ir kančių istoriją. Tai ji nufilmavo ir įdėjo į „Youtube“ 2012 m. rugsėjį. 2012 m. spalio 10 d. Amanda nusižudė.

Viskas prasidėjo, kai prieš kelerius metus Amanda internetu susipažino su „mielu vaikinu“. Jis ją taip sužavėjo, kad kurį laiką pabendravusi mergaitė neatsispyrė jo įkalbinėjimams ir prieš interneto vaizdo kamerą akimirkai apnuogino savo krūtis. To pakako.

Netrukus vyras atsiuntė jai nuotrauką ir, pagrasinęs išplatinti ją visiems draugams, pareikalavo parodyti daugiau. Amanda atsisakė.

Daugiau skaitykite lrytas.lt straipsnyje paspaudę čia.