Trečią kartą rajono meru dirbantis ir vieną kadenciją Savivaldybės administracijos direktoriumi dirbęs Šarūnas Laužikas suskaičiavo, kad per 19 metų jo politinės veiklos oponentai jau 8 kartus organizavo interpeliaciją, 5 kartus dėl to jis svarstytas Tarybos posėdžiuose, tačiau nė karto oponentams nepasisekė išversti jį iš posto.
Praėjusį ketvirtadienį Savivaldybės tarybos posėdyje opozicijos lyderis Arvydas Jakas paskelbė 9-ąją interpeliaciją Š.Laužikui. Nepasitikėjimą rajono meru, be opozicijos lyderio, dar pasirašė aštuoni politikai: Saulius Vytuvis, Algirdas Gečas, Edvardas Vitkauskas, Daiva Žebelienė, Alfonsas Vanagas, Antanas Kubaitis, Jonas Purlys ir Vladas Kainovaitis.
Ar Š.Laužikas tinkamas eiti mero pareigas, ar turi būti atleistas, politikai privalo nuspręsti per 20 dienų – tokį terminą numato įstatymas neeiliniam Tarybos posėdžiui surengti.
Interpeliacijos kardu iš pareigų yra išritinti trys rajono merai: Algirdas Balčytis, Virgilijus Pozingis ir Daiva Žebelienė.
Nepasitiki administracijos direktoriumi
Savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje devyni opozicijos politikai pateikė prašymą į darbotvarkę įtraukti sprendimo projektą dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Budrikio atleidimo iš pareigų. T.Budrikis yra vienas iš Darbo partijos politikų, kurie Šilutę pagarsino netinkamu elgesiu Šilutės uoste. Dėl galimo chuliganiško elgesio, kai gegužės 1-osios naktį į vandenį buvo įstumtas Šilutės miesto svečias, Klaipėdos rajono prokuratūra vykdo ikiteisminį tyrimą.
Opozicija mano, kad Savivaldybės administracijos direktorius T.Budrikis, pasišalinęs iš įvykio vietos ir nesuteikęs informacijos apie incidentą, diskreditavo save ir todėl turėtų būti pašalintas iš pareigų.
Ir rajono meras Š.Laužikas viešame pareiškime yra raginęs incidento dalyvius viešai pasiaiškinti apie įvykį. Tačiau iki šiol nebuvo jokio viešo į incidentą patekusių politikų atsako.
Dabar, išgirdę opozicijos reikalavimą atleisti iš pareigų Savivaldybės administracijos garbę pažeminusį jos vadovą T.Budrikį, meras ir jo artimiausios bendražygės, Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų politikės Albina Bumblauskienė, Vincenta Bubilienė ir Birutė Kleinaitė mūru stojo už T.Budrikį ir savo balsais parėmė valdančiosios koalicijos partnerius „darbiečius“, prieštaravusius prieš T.Budrikio atleidimą.
Tie balsai nulėmė, kad nepasitikėjimo klausimas dėl T.Budrikio atleidimo iš darbo nebuvo įtrauktas į posėdžio darbotvarkę.
Argumentai mero interpeliacijai – vėliau
Konservatorių parama prasižengusiems politikams tikriausiai ir buvo paskutinis kantrybės lašas opozicijos politikams. Jie pareiškė rajono merui Š.Laužikui nepasitikėjimą.
Opozicijos lyderis A.Jakas, perskaitęs interpeliacijos pareiškimą, sakė, kad konkrečius argumentus, kodėl opozicija nepasitiki meru, praneš trečiadienį spaudos konferencijoje.
Beje, rajono Tarybos konservatorių veiksmus, sprendžiant incidento uoste dalyvio, „darbiečio“ T.Budrikio klausimą, akylai posėdyje stebėjo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė bei pora skyriaus tarybos narių.
Primename, kad po minėto incidento TS-LKD Šilutės skyriaus taryba viešame pareiškime skelbė, kad Tėvynės sąjungai yra nepakeliui su galimai prasižengusiais Darbo partijos politikais ir kad „galima politinė parama incidente dalyvavusiems ir galimai nusikaltusiems Darbo partijos nariams nėra suderinama su TS-LKD partijos vertybėmis ir neatitinka partijos interesų“.
S.Tamašauskienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad skyriaus taryba dar kartą svarstys konservatorių veiksmus Savivaldybės taryboje.
Rajono meras Š.Laužikas yra įsitikinęs, kad ir šią interpeliaciją jis atlaikys. Jis teigė, kad ši interpeliacija – tik opozicijos viešųjų ryšių akcija, siekiant patraukti rinkėjų dėmesį.
Rašyti atsakymą