Interpeliacija vicemerui A.Gečui atšaukta. Gal valdžiai jau trūksta palaikymo?

DSC 1433Mero pavaduotojas Laisvės sąjungos (liberalų) narys Algirdas Gečas visą savaitę gyveno kamuojamas nerimo – balandžio 9 dieną turėjo įvykti neeilinis rajono Tarybos posėdis, kuriame turėjo būti svarstomas jo atstatydinimo iš pareigų klausimas.

Tik nereikia manyti, kad vicemeras, kuris eina pareigas neimdamas jokio atlyginimo, kuo nors prasikalto. Jis turėjo tapti tik politinio keršto auka.

Kerštas

Balandžio 2 dieną A.Gečo atstatydinimo pareiškimą, kurį pasirašė socialdemokratų, „tvarkiečių” bei valstiečių politikai, įregistravo socialdemokratų frakcijos pirmininkas Alfonsas Vanagas.

Balandžio 8 dieną rajono meras „tvarkietis” V.Laurinaitis pasirašė potvarkį dėl neeilinio Tarybos posėdžio, kuriame turėjo būti svarstomas vicemero A.Gečo nušalinimo nuo pareigų klausimas, atšaukimo.

Interpeliaciją vicemerui A.Gečui valdančiosios koalicijos partneriai socialdemokratai sugalvojo surengti kaip atsaką į opozicijos iniciatyvą iš pareigų atstatydinti Savivaldybės administracijos direktorių, socialdemokratų Šilutės skyriaus pirmininką Sigitą Šeputį ir jo pavaduotoją „tvarkietę” Inesą Murauskienę.   Dėl pastarųjų atstatydinimo parašą padėjo ir Laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas.

Interpeliacijos S.Šepučiui iniciatoriai tikėjosi, kad klausimas dėl atstatydinimo bus svarstomas eiliniame Tarybos posėdyje kovo 28-ąją. Tačiau dėl mero V.Laurinaičio užgaidos posėdis buvo atidėtas balandžio 9 dienai.

Ši data netiko interpeliacijos iniciatoriams – jie atsiėmė siūlymus atleisti iš pareigų S.Šeputį ir I.Murauskienę ir paprašė šio klausimo svarstymą perkelti į kitą dieną. Naujo neeilinio posėdžio metu data dar nepaskelbta.

Apsigalvojo ar neturi pajėgų?

Meras V.Laurinaitis viešai paskelbė, kad vicemero A.Gečo atstatydinimo klausimas atšauktas todėl, jog opozicija atšaukė interpeliacijos svarstymą administracijos direktoriui S.Šepučiui ir jo pavaduotojai I.Murauskienei.
Tačiau tai gali būti tik mandagus pasiteisinimas.

Iškart po pirmojo savivaldos rinkimų turo, kai kandidatai į savivaldybės mero postą dar tik ruošėsi antrajam turui, V.Laurinaitis spaudos konferencijoje pats paskelbė būsimos kadencijos valdančiąją daugumą, kurioje jis matė socialdemokratus ir valstiečius žaliuosius, o už borto paliko visus kitus politikus: „darbiečius”, konservatorius, liberalsąjūdiečius, „laisviečius” – liberalus ir VRK „Už žmonių valdžią” politikus.   Panaikinus rinkimų rezutatus ir dabartinės kadencijos įgaliojimams prasitęsus, kol bus išrinkta naujoji Taryba, ankstesnis koalicijos patrnerių paskelbimas dabar V.Laurinaičiui grįžta bumerangu.

Dabartinės jo vadovaujamos valdančiosios koalicijos politikai –  4 Liberalų frakcijos nariai ir 2 politikai, pasiskelbę laisvais politikais, – „nebepritilpę” prie iš anksto suplanuotos būsimosios valdžios, dabar susidėjo su opozicija (4 „darbiečiai” ir 4 frakcijos „Šilutės kraštas” nariai) turi daugumą.

Pasak kai kurių politikų, anksčiau ar vėliau atstatydinimo iš pareigų sulauks ne tik Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis ir jo pavaduotoja I.Murauskienė, bet ir pats savivaldybės meras V.Laurinaitis.

Pastarajam interpeliacija gali būti inicijuojama tik suėjus pusmečiui po pirmojo pabandymo jį atstatydinti, t.y., po gegužės 12 d.
Faktas, kad vicemero A.Gečo interpeliacija neįvyko, tik patvirtina prielaidas, kad V.Laurinaitį palaikantys politikai jau nebeturi daugumos.