Intriga dėl antrojo vicemero kandidatūros išlieka iki paskutinės minutės

Ar tikrai verta Šilutės rajono savivaldybėje didinti valdininkų aparatą? Ar šis poreikis toks būtinas ir mes turime tam pakankamai lėšų, kurių nevertėtų paskirstyti svarbesniems klausimams išspręsti? Tokias abejones Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje pasėjo rajono tarybos narys Arūnas Pupšys, kuris pastaruoju metu vis dažniau kelia panašius klausimus ir išdėsto savo pozicijas aktualiais finansiniais klausimais.

Rajono politikams, artėjant šio mėnesio Tarybos posėdžiui, pateiktas svarstyti sprendimo projektas dėl pritarimo kandidatūrai į Šilutės rajono savivaldybės vicemero pareigas. Ir taip būtų užimta jau antroji vicemero kėdė. Priminsime, kad Šilutės rajono savivaldybės taryba šių metų kovo mėnesio gale patvirtino, jog meras Vytautas Laurinaitis gali turėti du vicemerus ir du patarėjus, jis gali pats pasirinkti ir kandidatus į šias pareigas. Tad pirmuoju vicemeru po kovo mėnesį priimto sprendimo netrukus buvo paskelbtas socialdemokratas Tomas Budrikis. Tai kas gi bus tas antrasis mero išrinktasis? Intriga lieka iki šiol.

Net ir komitetuose, svarstant pastarąjį klausimą, kruopščiai išlaikoma intriga ir nė neužsimenama apie galimas kandidatūras.

Neištvėręs nežinios, kokie galimi kandidatai, tiesų klausimą merui uždavė politikas A. Pupšys. Anot jo, akivaizdu, kad po kovo mėnesio rinkimų šiek tiek pasikeitė politinių partijų pasiskirstymas rajono Taryboje. Be to, jei prieš tai buvusioje savivaldos kadencijoje puikiai darbavosi penki vadovai: du iš administracijos, trys – pavaldūs mero institucijai, tai ar verta skubėti ir didinti tą skaičių? Juolab, kad rajone sumažėjo ir gyventojų skaičius. Dėl šių priežasčių, kaip mano A. Pupšys, nesinori didinti administracinį aparatą, kurį reikia ir finansiškai išlaikyti.

Čia pat politikas pateikė ir konkretų pavyzdį, jog praėjusioje kadencijoje rajono meras turėjo tik vieną vicemerą – garbaus amžiaus, bet puikiai susidorojusį su pavestomis užduotimis (Sigitą Šeputį – aut. pastaba). O šiuo metu meras jau ne pirmas mėnuo, kai šalia turi jauną ir energingą vicemerą T. Budrikį. Negi jis vienas nesusitvarkytų su visomis užduotimis?

Kaip paaiškino A. Pupšys, nebent būtinybė turėti ir antrą vicemerą yra tam, jog šis labai ryškiai sužibės, turės naujų idėjų, kurios padės sumažinti biurokratizmą, pakelti rajone verslo, turizmo sritis. Šioms vietoms dabar labiausiai reikia paramos.

Tokioms mintims pritarė ir Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkė Daiva Plikšnienė. Anot jos, svarbu turėti antrą vicemerą nebent tam, kad šis savo idėjomis ir darbais imtų „versti kalnus“, o dėl to į savivaldybę plūsteltų didesnis gyventojų skaičius.

Taigi, apie tai, kieno kandidatūra yra numatyta į antrojo vicemero postą, jau turėtume išgirsti šį ketvirtadienį, liepos 27 d. vyksiančiame Tarybos posėdyje.