Intriguojantys socialdemokratų lyderio rinkimai – laimėjo A.Šimelionis

SimeliojnisSocialdemokratų Šilutės skyriaus pirmininkui Alvidui Šimelioniui pavyko išsaugoti lyderio pozicijas, nors skyriaus visuotinio susirinkimo metu tvyrojo įtampa iki pat balsadėžės atidarymo.

Kad išsaugotų skyriaus pirmininko postą, A.Šimelioniui reikėjo įveikti verslininką Algį Bekerį, UAB „Įtampa“ vadovą.

Tiesa, buvo ir antras stiprus konkurentas – rajono mero pavaduotojas Agirdas Balčytis. Bet jis iš kovos buvo priverstas pasitraukti dar prieš pat visuotinį susirinkimą, nes Socialdemokratų partijoje dar nėra išbuvęs dvejų metų.

Vieną kandidatą nustūmė socialdemokratų statutas

A.Balčytis prieš gerą pusmetį su nemažu būriu buvusios Naujosios sąjungos narių įsiliejo į Socialdemokratų partijos Šilutės skyrių ir neslėpė, kad pretenduos į šio skyriaus vadovo pareigas, kai ateis  tokių rinkimų laikas.

Viltis stiprino ir sėkmingi Seimo rinkimai, kai Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje laimėjo socialdemokratų kandidatas Artūras Skardžius, anksčiau buvęs Naujosios sąjungos nariu.

Tačiau A.Balčyčiui dalyvauti skyriaus pirmininko rinkimuose sutrukdė LSDP statutas. Statute yra sąlyga, jog pretenduoti į skyriaus pirmininko postą gali tik politikas, kuris partijos narys yra nemažiau nei dvejus metus.

Žinią, kad negalės pretenduoti į skyriaus pirmininko postą, A.Balčytis sužinojo tik prieš dvi dienas iki visuotinio susirinkimo, kai sugrįžo iš poilsinės kelionės.

Įveiktas balsų dauguma

Visuotiniame skyriaus susirinkime dalyvavo 192 nariai (iš viso socialdemokratų Šilutės skyriuje yra 280 narių). Tarp susirinkimo dalyvių buvo ir apie šešios dešimtys naujų narių, kurie socialdemokratais tapo tik prieš porą savaičių iki visuotinio rinkiminio susirinkimo.

Atrodo, kad kažkuris iš pretendentų, o gal ir visi, ypač pasirūpino turėti daugiau rėmėjų lyderio rinkimų metu.

Prieš rinkimų procedūrą jokių agitacijų ar kritikos dėl pirmininko posto siekiančių politikų A.Šimelionio ar A.Bekerio nebuvo. Skyriaus nariams buvo tik paaiškinta, kodėl rinkimuose nedalyvauja dar vienas iš galimų lyderių – A.Balčytis.

Po valandėlę trukusių balsavimų ir balsų skaičiavimo paaiškėjo, kad 102 partiečiai balsavo už A.Šimelionį, o 89 susirinkimo dalyviai skyriaus pirmininku norėjo matyti A.Bekerį.

Spartus augimas

A.Šimelionis LSDP Šilutės skyriaus pirmininko pareigas eina nuo 2010 m. spalio mėnesio.

Dar vienai kadencijai išrinktas A.Šimelionis pageidavo padidinti savo pavaduotojų skaičių. Prie ankstesnių dviejų pavaduotojų – A.Balčyčio ir Savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjo Sigito Šepučio prisidės Savivaldybės administracijos darbuotoja Dorita Mongirdaitė bei verslininkas A.Bekeris.

A.Šimelionis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad LSDP Šilutės skyrius  sparčiai auga. Jam pradėjus eiti skyriaus pirmininko pareigas, skyriuje buvo 122 nariai, dabar – 158-iais daugiau.

Tarp prieš porą savaičių priimtų 60 naujų narių yra žmonių, kurie atsisakė Darbo partijos, partijos Tvarka ir teisingumas, Liberalų ir centro sąjungos narystės ir politinę veiklą nusprendė tęsti socialdemokratų gretose.

A.Šimelionio duomenimis, Šilutės skyrius tarp 60-ies LSDP skyrių pasiekė aukštą reitingą – 14 vietą. Vertinta, kiek šilutiškių gavo politinius postus, kaip aktyviai skyrius dalyvauja partijos veikloje.