Investuotojai jau atliko 90 proc. darbų ir tikisi laiku baigti statybų Šilutėje projektus

SPAUDOS 2Į Savivaldybės vadovų spaudos konferenciją, apie veiklą spalio mėnesį, savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis atsivedė ir Autobusų parko, stoties ir galimai prekybos centro „Lidl“ statybos investuotojus – UAB „Projestos projektai“ direktorių Darių Baliukevičių ir UAB „Pireka“ atstovą Kęstutį Navicką.

Pasak V.Laurinaičio, žinant Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų veiksmus Šilutės savivaldybėje praėjusią savaitę, savo nuomonę ir paaiškinimus rajono visuomenei nori pasakyti ir investuotojai. Jie dirba sklype, kuris dabar apaugo gandais dėl užterštumo ir savivaldybės vadovų sulaikymo. Investuotojai akcentavo, kad Autobusų parko grunto tvarkymui sugaišo 8 mėnesius ir išleido 230 tūkst. Eur. Jie stebėjosi, kad žiniasklaidoje po savivaldybės vadovų suėmimo nebuvo tiksliai nurodoma, kas atliko grunto valymo darbus, kieno lėšos sumokėtos.

Statybininkai jau padarė 90 proc. darbų

UAB „Projestos projektai“ direktorius D.Baliukevičius, kalbėdamas apie 2016 metais pradėtą vykdyti Šilutės autobusų parko, stoties ir prekybos centro statybos projektą, užtruko net 40 minučių. Savo kalboje jis užsiminė apie savivaldybės vykdytą investuotojų atranką, statybų sklypo tyrimus, nustatytus užterštumo lygius, užteršto grunto utilizavimą ir šalinimą bei vykdytus projekto derinimus su visuomene.

Konkretūs statybos darbai tiek naujo UAB „Šilutės autobusų parko“ statybos vietoje, tiek Autobusų stoties bei prekybos centro statybos vietose pradėti šių metų liepos mėnesį. O dabar galima sakyti, kad statybos projektai jau įgyvendinti apie 90 proc. Bendrovė išleido apie 3 mln. Eur.
Pasak D.Baliukevičiaus, Šilutės savivaldybės vadovai bei administracija žino statybų pabaigos terminus – š.m. gruodžio 9 diena. Todėl džiugu, kad Savivaldybės administracija kur tik galėjo, padėjo derinti klausimus dėl vandens, elektros tiekimo ir kt.

Investuotojų bendrovės vadovas pasakojo, kad panašius objektus bendrovė jau statė keturiuose Lietuvos miestuose. „Kad ir kur tai buvę, tokių priekaištų, skundų ir net teisėsaugos tyrimų tiek nebuvo“, – sakė D.Baliukevičius. Pasak jo, UAB „Projestos projektai“ saugo savo reputaciją, visus projektus įgyvendina teisėtai, viešai ir taip, kad galėtų ir toliau dirbti tose savivaldybėse.

Projektui viešumo netrūko

Pasak D.Baliukevičiaus, projekto įgyvendinimui viešumo netrūko. Buvo paskelbta daug informacijos, kuri skelbta tiek investuotojų bendrovės iniciatyva, tiek savivaldybės vadovų ir administracijos. Viešai buvo užkastos ir statybų pradžios kapsulės.

Spaudos konferencijoje D.Baliukevičius papasakojo ir apie interesantų skambučius, o jų sulaukė ir piktų, ir džiaugsmingų, palaikančių. Paklaustas apie Savivaldybės politikų domėjimąsi projektų vykdymu, D.Baliukevičius papasakojo, kad įmonės biurą Vilniuje buvo aplankęs tik vienas Savivaldybės politikas Algirdas Jakas. Jis atvykęs pasakojo, kad yra Autobusų parko teritorijos permainų autorius.
Pasak D.Baliukevičiaus, su A.Jaku jis išgėrė kavos ir viskas tuo baigėsi. Beje, A.Jakas klausė ar UAB „Projestos projektai“ ateityje įgyvendintų ir kitus projektus Šilutėje.

Projekte didžiulio pelno nesitiki

D.Baliukevičius kalbėjo, kad investuotojai, imantys įgyvendinti bet kokį projektą, tikisi naudos ir pakankamo pelno. Šilutėje įgyvendinamame projekte didelio pelno nesitikima. Dabar jau svarbiausia, kad objektai būtų baigti laiku – taip kaip sutarta su UAB “Lidl Lietuva” projekte ir jų nurodytu laiku. Jis neabejoja, kad ir visi šilutiškiai nori naujame prekybos centre įsigyti kalėdinių – naujametinių švenčių prekių.

UAB „Pireka“ atstovas K.Navickas sakė, kad naujojo prekybos centro veiklos pradžios laukia ne tik Šilutės savivaldybė, investuotojai, bet ir 32 rajono gyventojai, kurie parinkti dirbti naujajame prekybos centre ir jau mokosi savo pareigų. Vargu ar jie norėtų prieš pat Naujuosius metus sužinoti, kad viskas veltui.

Abejojantiems dėl investicijos kainos K.Navickas patarė paskaičiuoti. Jo nuomone, tokios brangios investicijos už Savivaldybės prekybininkams suteiktą 90 arų sklypą statyboms Šilutėje dar nebuvo. Čia jau investuota 3 mln. Eur.

Baigdamas pasisakymus D.Baliukevičius minėjo, kad jau norėtų paskelbti statybų pabaigos datą, tačiau dabar nebedrįsta taip tiksliai prognozuoti. Savivaldybės meras V.Laurinaitis sakė, kad dar yra laiko. Jo nuomone, viskas bus užbaigta sėkmingai.
Meras V.Laurinaitis apie STT vykdytą tyrimą dar nieko negalėjo papasakoti. Jo teigimu, pasibaigus tyrimui bus viskas aiškiai išdėstyta ir žiniasklaidai.