Investuotojai vargsta, bet pasiryžę greit pastatyti Šilutei „Lidl“

AUTOBUSU GRUNTAS_2Investuotojai UAB „Projestos projektai“ ir Šilutės savivaldybės vadovai pagaliau suderino visus nesklandumus, susijusius su autobusų parko, autobusų stoties ir naujo prekybos centro statybomis. Antradienį surengta abiejų šalių atstovų spaudos konferencija, kurioje buvo paskelbta, kad Šilutės mieste, autobusų parko teritorijoje atnaujinami žemės grunto tvarkymo darbai planuojamoms statyboms. Kaip žinia, pradėti darbai pustrečio mėnesio laiko tarpui buvo sustabdyti, kai grunte buvo rasta naftos produktų teršalų.

Investuotojų atstovai prisipažino, kad kilusio skandalo paveikti jie jau rimtai svarstė nutraukti projekto įgyvendinimą. Tačiau Šilutės rajono savivaldybės vadovų prašomi nusprendė: įgyvendins pradėtą projektą taip, kaip buvo įsipareigoję Savivaldybės tarybai ir Šilutės žmonėms, laukiantiems dar vieno pageidaujamo prekybos tinklo. Investuotojų atstovai vengė tarti būsimo prekybos centro vardą, prisidengdami teiginiu, jog nori išsaugoti intrigą. Tačiau savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, jog rajono žomėms ir žiniasklaidai reikia konkretumo, ir patikino, jog visi stengiasi, kad Šilutėje įsikurtų prekybos centras „Lidl“.

Terminų pažeisti negalima

Spaudos konferencijoje kartu su savivaldybės vadovais – meru V.Laurinaičiu, vicemeru Algiu Bekeriu dalyvavo UAB „Projestos projektai“ atstovaujantis advokatas Viačeslav Pavlov ir projekto konsultantas Kęstutis Navickas. Advokatas V.Pavlov teigė, kad investuotojas suderino su grunto užterštumu susijusias problemas, patikslino interesus ir sąlygas su pageidaujamo prekybos tinklo atstovais, ir jau šios savaitės viduryje bus atnaujinti grunto tvarkymo darbai ir teritorijos parengimas planuojamoms statyboms. Jis patvirtino jau anksčiau paskelbtą įsipareigojimą, kad visi suplanuoti pastatai bus pastatyti iki šių metų lapkričio 20 dienos.

Leidimas statyti naują autobusų parką (Dariaus ir Girėno g. 30) jau yra gautas. Leidimą statyti autobusų stotį su prekybos centru tikimasi gauti, kai po viešojo pristatymo, bus baigtas tikslinti projektas.  namine degtine1_2

Savivaldybės vadovas V.Laurinaitis tarsi juokaudamas patikslino, kad mero pavaduotojas A.Bekeris, kuriam pavesta kuruoti Savivaldybės investicijų projektus, jau siuntinėja pakvietimus į prekybos centro „Lidl“ atidarymą gruodžio 10 d.

Toks pranešimas ir mero pašmaikštavimas sulaukė „Šilutės naujienų“  klausimo: „O kas atsitiks, jeigu prekybos centro pastato nepavyks užbaigti minėtai datai. Juk bet kada koks nors aktyvus pilietis statybvietėje gali papilti puskibirį naftos produktų – sukelti dar vieną „ekologinę katastrofą“ ir kartu su uoliais aplinkosaugininkais išprovokuoti naują statybų pertrauką.

V.Pavlov ir K.Navickas atsakė, kad tokie skandalai tikrai yra nelaukiami. Pasak jų, investuotojas kilus skandalui apie ekologinę katastrofą Šilutėje buvo ant ribos: jau ketino atsisakyti įgyvendinti taip vadinamąjį „Šilutės autobusų parko iškeltinimo projektą“. Galėjo tiesiog išlyginti kasinėtą gruntą ir palikti viską taip kaip buvę.

Siekiant apsisaugoti nuo galimų provokacijų, tik atnaujinus darbus visa statybvietė bus stebima ir saugoma. Jokių sutarties terminų dėl suplanuotų statyti pastatų investuotojas pažeisti negali. V.Pavlov net pajuokavo, kad neįvykdžius sutartyje nurodytų terminų, vietoj pageidaujamo prekybos centro galėsime džiaugtis brangia „dviračių parduotuve“.

Tūkstančiai tonų grunto – į Dumpių svartyną

„Projestos projektų“ atstovas, projekto konsultantas K.Navickas pasakojo, kad pagal Autobusų parko teritorijos grunto tvarkymo planą yra suderinta, kad 50 – 60 tonų labiausiai užteršto naftos produktais grunto bus išvežta  utilizuoti. Toks gruntas buvo atkastas buvusios degalinės degalų talpyklos vietoje. Kitas teritorijos gruntas – 2,5 tūkst tonų, kurio užteršimo lygis kur kas mažesnis, galėtų būti panaudotas kaip užpildas pramoninėse statybvietėse. Jis bus vežamas į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą Dumpiuose. Šis gruntas bus atiduotas kaip dovana centrui, kurį jį panaudos atliekų kaupo apsauginiam sluoksniui uždengti.

Toks atliekų tvarkymo įgyvendinimo planas, pasak K.Navicko, investuotojui pabrangins įgyvendinamą projektą apie 200 tūkst. Eur. Anksčiau buvo minima, kad UAB „Projestos projektai“ į Šilutės autobusų parko iškeldinimo projektą žada investuoti apie 4 mln. eurų.

Pasak mero pavaduotojo A.Bekerio, Savivaldybės vadovams nederėtų ieškoti atsakingų dėl Šilutės autobusų parko buvusios degalinės taršos. Manoma, kad utilizuotinas gruntas susidarė prieš kelis dešimtmečius – dar sovietmečiu. Yra menančių, kad kadaise net buvo prakiurusi degalų talpykla. Visa laimė, pasak A.Bekerio, kad tuomet autobusai naudojo benziną. Šis kuras lakus, todėl užteršimo lygis pagal UAB „Šilutės autobusų parko“ nuo 2002 metų atliekamus kasmetinius tyrimus, nuolat mažėjo. Galima būtų tik įsivaizduoti, kokia grunto ir naftos riebalų košė būtų atrasta, jeigu iš talpyklų būtų nutekėjęs dyzelinas…

„Šilutės naujienos“ domėjosi, ar merui V.Laurinaičiui negaila tūkstančius tonų mažai teršalais paveiktos Šilutės žemės atiduoti Dumpių savartynui? Gal reikėtų tą gruntą naudoti „Šanchajaus“ – buvusių nelegalių garažų – sklypo apkaupimui? Juk ta teritorija, kurioje veikė daug nelegalių automobilių remonto dirbtuvių yra galimai užteršta daug daugiau nei autobusų parko teritorijos žemė?

V.Laurinaitis sakė manantis, kad sprendimas gruntą panaudoti „Šanchajuje“ buvo neblogas. Tačiau dabar grunto tvarkymo darbai bus vykdomi pagal investuotojo ir aplinkosaugininkų suderintą planą. Niekas nebenori gaišti laiko dėl galimų naujų skandalų.