Ir 2016 metais neprižiūrimų pastatų savininkai mokės didesnį mokestį

mokesciaiSavivaldybės Tarybos komitetuose jau sutarta dėl 2016 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifų. Politikai absoliučia balsų dauguma pritarė Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Janinos Valienės parengtam sprendimo projektui, kad 0,3 procento nekilnojamojo turto mokesčio tarifą taikyti turtui, kuris naudojamas pagal paskirtį. Bemaž 7 kartus didesnį mokestį – 2 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės – mokės tos verslo įmonės ir asmenys, kurie savo komercinės paskirties pastatus yra apleidę ir nenaudoja.

J.Valienė politikus informavo, kad jau kelerius metus nenaudojamų pastatų savininkai apmokestinami didesnio mokesčio tarifu – taip jie raginami nelaikyti apleistų pastatų, o apsispręsti, ką daryti su tokiu turtu – jį tvarkyti arba parduoti.

Pasak J.Valienės, įstatymas numato, jog nenaudojamam ir apleistam turtui savivaldybės Taryba gali pritaikyti dar didensį tarifą – jis gali siekti net 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Tačiau didžiausio tarifo mokesčio savivaldybės Taryba dar niekad netaikė.