Ir Šilutėje bus nerūkymo vietos

posedis del rukymoPsichoterapijos reabilitacijos centre „Gabrielius”, esančiame Juknaičių seniūnijos Vyžių kaime, vakar vyko išvažiuojamasis Savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos posėdis.

Posėdžio metu, be kita ko, svarstytas ir savivaldybės gydytojo Mariaus Bartkaus pasiūlymas Šilutėje įsteigti nerūkymo vietas.

M.Bartkus posėdžio dalyviams pasakojo, jog pirmą kartą apklausas apie rūkymo žalą ir nerūkymo zonų įsteigimą Šilutės visuomenės sveikatos biuras atliko jau prieš porą metų. Pernai prieš Kalėdas idėjai paskelbti mieste nerūkymo zonas pritarė ir savivaldybės Bendruomenės sveikatos taryba.

Anot savivaldybės gydytojo, tai aštri tema, kuria jau seniai diskutuoja ir medikai, ir pavieniai šilutiškiai.

„Reikėtų ir mūsų mieste tokių „šviesesnių” vietų. Kuo Šilutė blogesnė už didžiuosius šalies miestus, kuriuose jau seniai yra ne po vieną nerūkymo zoną. Juo labiau, kad tokios vietos jau numatomos ir mažesniuose miestuose”, – sakė M.Bartkus.

Gydytojas pabrėžė, kad steigiant tokias nerūkymo zonas nebus siekiama nubausti kuo daugiau „prasižengėlių”. Tikslas visai kitas – tik atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, į būtinybę susimąstyti apie rūkymo žalą pačiam rūkoriui ir pasyvaus rūkymo žalą jo aplinkoje gyvenantiems žmonėms.

M.Bartkus siūlė nerūkymo zonomis Šilutėje paskelbti dvi vietas: Tilžės g. esantį skverą ir šalia senojo Šilutės muziejaus neseniai įkurtą Šeimos skverą.

Narkotikų kontrolės komisijos nariai pritarė tokiam siūlymui. Jau kovo mėnesį rajono Tarybai bus siūloma patvirtinti šias vietas nerūkymo zonomis.