Ir Šilutės gatves užliejo muzika

Gegužės 18-ąją miestų gatvės ir vėl skendo įvairios muzikos garsuose, o šimtai žiūrovų plojo muzikantams. Šilutės gatvėse taip pat galėjai pamatyti ir profesionalius muzikantus, ir dar besimokančius – šventėje galėjo dalyvauti visi kas nori.

Dar 2007-aisiais idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas savo draugams išsiuntė elektroninį laišką ir pakvietė išeiti groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išpopuliarėjo, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų švente, bet ir pasauline tradicija. Šventę ankstesniais metais savarankiškai organizavo Latvija, Armėnija, Gruzija, Olandija, Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Baltarusija ir Airija. Lietuvių bendruomenės analogišką renginį surengė Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke ir Londone.

Pasirodymai gatvėse šiemet vyko 35-iuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, taip pat JAV – Ann Arboro miestelyje, Mičigano valstijoje. Gatvės muzikos diena šiemet grįžo ir į Ukrainos sostinę Kyjivą.

Šilutės šeimų skvere pasirodė grupė „Neurozė”, M. Jankaus mokyklos grupė „Oktava”, Šilutės KPC Gitaros muzikos studija. Prie Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios dainavo ansamblis „Vox Libri“, prie Šilutės meno mokyklos – šios mokyklos mokiniai.