Ir šilutiškiai prisidėjo prie rekordo: per miškasodį 1,8 ha plote pasodinta 6900 medelių

misko sodinimas uredasŠeštadienį visų pilietiškų gyventojų keliai vedė į mišką, o visų šilutiškių – į Ožkarčių mišką, kur krutėjo, regis, visa kas gyva. Čia Nacionalinės miško sodinimo šventės dieną beveik 2 hektarų plote pasodinta beveik 7000 pikirantais miškininkų vadinamų medžių sodinukų.

„Darbas vyko smagiai ir sparčiai, oras buvo palankus, o miškininkų vaišės tokios gardžios…“, – taip miške praleistą pusdienį, kurio metu prisidėjo prie naujo Lietuvos rekordo, apibūdino talkoje dalyvavę šilutiškiai.

Pasodinta 7000 pikirantų
misko sodinimas Komskis 2
Kasmetinio pavasarinio miškasodžio pradžią paversti nacionaline švente šiemet visus pilietiškus ir gamtai neabejingus tautiečius pakvietė visos 42 šalies urėdijos. Šilutiškiai neliko nuošalėje: sodinti miško atvyko ne tik patys miškininkai (beje, ne tik dirbantys, bet ir jau užtarnautu poilsiu besimėgaujantys), bet ir pedagogai, moksleiviai, įvairių visuomeninių organizacijų nariai, įmonių ir įstaigų atstovai.

Šalia Ožkarčių esančiame 24 ha ploto Šilutės urėdijos Norkaičių medelyne miškininkai šiemet miškasodžio šventei išaugino tūkstančius sodinukų. Tad į talkos vietą atvežta 2200 keturmečių eglaičių, 3600 trimečių pušelių ir apie 1100 vos 2 metukų berželių. Kiek mažiau pušelių, eglaičių, liepų ir šiek tiek maumedžių sodinukų, pačių miškininkų pikirantais vadinamų, dar talkos dienos išvakarėse pasodinta beveik hektaro plote Norkaičių girininkijoje.

Tad iš viso šilutiškiai pasodino apie 3 hektarus naujo miško.

Kiek talkininkų šeštadienį pasklido po miškininkų iš anksto paruoštą plotą, neskaičiavo niekas, bet bent pusantro šimto jų čia tikrai buvo. Nuo vos kelių metukų mažiausiųjų iki garbaus amžiaus sulaukusių pensininkų – tokia buvo žaliąjį krašto rūbą gausinti panorusių šilutiškių įvairovė. O kartu su Stemplių girininko pavaduotoja Aušrele Norkiene į vagą stojo ir pušeles rikiavo ir Seimo pirmininkės pavaduotojas Kęstas Komskis.

Talkininkus sveikinęs urėdas Vaidas Bendaravičius dėkojo visiems jiems ir supažindino, kokio miško ir kokiame kvartale visi darbuosis. O Šilutės girininkijos girininkas Alius Gaudiešius nedelsė rodyti, kokiais kastuvais kokius medelius reikia sodinti, kaip suspausti žemę, kad prie šaknų neliktų oro. Urėdija pasirūpino ne tik sodinukais, bet ir tinkamais įrankiais.

Oras, anot urėdo, tądien buvo it specialiai pritaikytas, drėgmės užteko ir ore, ir žemėje, tad viliamasi, kad visi sodinukai lengvai prigis.

Kaip šis plotas atrodys ir kokie bus jų sodinti medeliai po kelerių metų, visi galėjo įsitikinti pažvelgę į kitą miško keliuko pusę, kur jau žaliuoja pačius miškininkus praaugęs prieš 7-8 metus sodintas jaunuolynas.

Darbas vyko linksmai, miške skardėjo juokas, o kalbinami talkininkai tikino, kad sodinti mišką yra labai smagu.

Nuotaiką gadina tik nevalyvi poilsiautojai

misko sodinimas socialinisMiškininkai iš anksto pasirūpino ir talkininkų pietumis, ir dovanėlėmis jiems. Po kelių valandų darbo visi rinkosi prie miškui prijaučiančia save pavadinusios Stasės Būdvytienės maišomo katilo. Jame talkininkė virė sočią grikių ir avinžirnių košę su mėsa, prie jos dalijo ir karštos arbatos. O pasistiprinę talkininkai dar apdovanoti ir suvenyrais, kurie jiems primins pirmąjį nacionalinį miškasodį.

Urėdas V.Bendaravičius pasidžiaugė, kad net artėjant Kalėdų šventėms jau beveik nebepasitaiko nelegalaus eglaičių kirtimo atvejų. Prie to prisidėjo ir miškininkų akcijos, kuomet eglių šakos dalijamos nemokamai, o ir įsigyti eglutę pavėlavę žmonės, anot jo, dažniau ateina ir tiesiog paprašo miškininkų.

Beliko tik viena bėda – nevalyvi poilsiautojai, kurių poilsio aikštelėse išmėtytas šiuksles po savaitgalių vis dar tenka surinkti miškininkams.

Urėdas viliasi, kad tokios miško sodinimo šventės, ypač – jei jos taps tradicija, tikrai prisidės prie to, kad daugės miško saugotojų gretos.

Rekordą didino ir šilutiškiai

Paskatinti šalies gyventojų pilietiškumą, išjudinti per žiemą apsnūdusias bendruomenes Nacionaline miško sodinimo švente – toks buvo šios gražios iniciatyvos autoriaus, aplinkos viceministro Lino Jonausko sumanymas. Suburti būrius talkininkų visose miškų urėdijose šiai šventei pasišovė visuotines švarinimo akcijas sėkmingai organizuojanti ir įgyvendinanti viešoji įstaiga „Mes darom“. Po šios visuotinės talkos visoje šalyje sužaliuos apie 100 hektarų ateities miškų.

Visoje Lietuvoje tądien buvo pasodinta apie pusė milijono mažų medelių, šilutiškių indėlis – 7000.

Šia talka naujo Lietuvos rekordo – didžiausio talkoje apsodinto miškų ploto – siekti sumaniusiems Lietuvos ir Šilutės miškų mylėtojams pavyko – rekordas užfiksuotas.