Ir vėl kviečia mugė „Kalėdos kartu“

vaikaiJau 3 metus organizuojama Kalėdų mugė ,,Kalėdos kartu” vis geriau žinoma, kaip kokybės ir linksmybių vieta, suburianti prekybą, gamybą, meną ir pramogas po vienu stogu. Viena renginio organizatorių Giedrė Mikšienė pradeda darbus jau spalio mėnesį, kad Kalėdos sklandžiai atkeliautų, o Kalėdų Senelis joms pasiruoštų lengviau. „Tapau Snieguole, padedančia rasti dovanas ir pramogas vienoje vietoje“, – juokiasi Giedrė.

Jungiasi daug mokyklų

Pasak G. Mikšienės, ši mugė ypatinga – tai šventė ir Kalėdų laukimas kartu.

„Šiemet daugiau patirties, greičiau vyksta darbai, dalyviai patys skuba užsiregistruoti, tampa bičiuliais ir tai džiugina. Gimė dar viena idėja – pakviesti prisijungti ir mokinius savanorius iš Šilutės ir Rusnės mokyklų, sudalyvauti pirmą kartą projekte ,,Mes prieš patyčias, priimk kitokį, draugaukime“. Šie žodžiai – ne reklama, tai gražios draugystės pradžia, kuri užsimezgė besiruošiant kalėdinei mugei. Akcijos tikslas – mokytis kurti santykius, bendradarbiauti, nestokoti kantrybės, išgirsti kitą. Šioje akcijoje dalyvauja Rusnės specialioji mokykla, padeda pavaduotoja Diana Pavilonienė ir mokytoja Dijana Alsienė. Pedagogės kelia ragelį iškilus bet kokiam klausimui, rūpinasi, kad produkcija būtų pagaminta laiku, kad pasiektų mugę ir būtų kokybiška. Vėliau ją parduos kitų mokyklų mokiniai.

Taip pat ir Šilutės Vydūno gimnazijos mokiniai, lydimi socialinės pedagogės Jūratės Gusevienės. Pasikalbėjus su Jūrate išgirdome tvirtą „taip, dalyvausime“. Vydūno gimnazistai dalyvaus ir Rusnės specialiojoje mokykloje organizuojamoje Kalėdų šventėje, padės vaikams pasiruošti, pabendraus su jais. Prisijungs ir Šilutės pirmoji gimnazija, ir mokinius skatinanti dalyvauti mokytoja Daiva Jakienė. Susitikau su mokinių tarybos narėmis, kurios su dideliu noru įsijungė į šį projektą, jungiasi ir Pamario mokyklos pedagogė Edita Rimkutė su pasirengusiais padėti mokiniais. M. Jankaus pagrindinės mokyklos pedagogė Dalia Šiaudvytienė mane įspėjo, kad šis laikotarpis mokiniams įtemptas dėl daugybės renginių, tačiau, ir jie negalėjo nepriimti pasiūlymo draugauti ir dalyvauti. Mokytoja papasakojo apie negalią turinčius šios mokyklos mokinius, ir kaip kiti vaikai padeda jiems valgykloje, pertraukų metu, kaip gelbsti kai kas nors nepavyksta. Mokytoja didžiuojasi savo mokyklos vaikų humaniškumu.

Padėjo daug žmonių

Šios mugės tikslas – vienoje vietoje gauti kuo daugiau paslaugų, produktų, nusipirkti dovanų, sužinoti apie naujų gamintojų, parduotuvių atidarymus, užmegzti verslo santykius, draugystes, pasivaišinti skanumynais, kuriuos su didele meile kepa, verda, marinuoja prekybininkai. Taip pat suburti žmones pabendrauti su prekybininkais ir kūrėjais, sutikti draugus, atsigerti karšto šokolado, pasivaišinti meduoliais, pajausti Kalėdas. Nes Kalėdos – tai žmonės ir dovanos. Sakoma, kad nereikia dovanų sureikšminti, bet aš manau, kad dovana – tai mažiausia ką galime duoti artimam žmogui, bičiuliui.

Mugė taip pat skatina gerumą ir siūlo dalintis. Į mugę atrieda Kalėdų Senelis, kuris visus metus rinko informaciją apie gerus darbus, dalina dovanas, fotografuojasi su vaikais, šoka ir dainuoja. Šiemet jam labai padėjo Šilutės Visuomenės sveikatos biuras – dovanomis, papuošimais. Pasirodo Senelis taip ilgai gyvena, nes sveikai maitinasi ir daug juda, sportuoja rytais, eina pasivaikščioti, domisi sveika gyvensena. Ir tam turėjo įtakos šio biuro direktorė Kristina Surplė. Biuro specialistės kibo į darbus, kai tik Kristina pasakė, kokia vyksta akcija ir kokie gražūs tikslai susipynė su Kalėdų laukimu. Pakavo dovanas, ruošė papuošimus ir dekoracijas, vaišių stalą. Aktyviai prisidėjo specialistė Greta Urbonaitė, visi darbai buvo sustyguoti laiku.

Noriu padėkoti Rusnės specialiosios mokyklos pedagogams už darbelius, mokyklos vairuotojui Antanui, pavaduotojai D. Pavilonienei, mokytojai D. Alsienei, UAB ,,Šilutės vandenys“ už saldėsius, „Šampano staliukams“ už dekorą – neįsivaizduoju kaip be šio grožio būtume išsivertę. Visuomenės sveikatos biurui ir direktorei K. Surplei už dovanų paruošimą ir gerą širdį, Agnei Puidokaitei – Ramanauskienei ir Antanui Martinkui už finansinę paramą, kolektyvui ,,Salūnas“ ir vadovei Remintai Stoškuvienei, popchoro ,,Spindulys“ vadovei Lijanai Šerpytienei, pramoginių šokių kolektyvo „Kubana“ vadovams Linai ir Donatui Blusiams, šokėjams Domui Stoniui ir Augustei Limbaitei bei jų tėvams. Kantriausiai vadovei Ingai Mikutytei už aktyviausią kolektyvą ,,Sky“, kurio pasirodymai tirpdo širdis, o klausimai Kalėdų Seneliui palieka visus be amo, Vygantui Stoškui už jaunimo subūrimą ir muziką, Elvyrai ir Valdui Urbonams, kad supažindino su Kalėdų Seneliu ir prisidėjo prie didžiausių darbų. Dėkoju Eglei Macikei už aktyvumą ir įmonei ,,Dvigubas ačiū“ už reklamą, ,,Reklamos priedams“ už spaudą, asmeniškai Gintarei už kantrybę, „Šilutės naujienų“ kolektyvui ir ypač Rūtai Ežerinskei už akcijos ,,Mes prieš patyčias, priimk kitokį, draugaukime“ plakato kūrimą, labdaros organizacijai ,,Gerumo namai“, Ingai Nikiforovienei už moralinį palaikymą, Savivaldybės atstovams.

Ši mugė suburia žmones, bendrauti, rasti sau ir artimiesiems dovanų, tikėti Kalėdomis ir tapti geresniais.“

 ,,Kalėdos kartu“ programa:

Gruodžio 13 d. mugė atvers duris 9-20 val.
15 val. Šilutės ,,Bočiai“
16 val. dainuos popchoras ,,Spindulys“
17 val. šoks šokių kolektyvas ,,Salūnas“,
Gruodžio 14 d. mugė atvers duris 9-20 val.
12 val. gros V. Stoškaus kolektyvas
13 val. šoks kolektyvas ,,Sky“
13.val. atvyks Kalėdų Senelis
16 val. šoks ,,Kubana“