Ir „Žibutės“ vaikai nori gyventi be patyčių

zibuteGynyba – štai kas yra patyčios. Kiekvienas skriaudėjas, turbūt, kažkada buvo auka. Šilutės lopšelis – darželis „Žibutė“ irgi prisijungė prie veiksmo savaitės „Be patyčių“.

Akcijai ruošėmės iš anksto. Pedagogės dalijosi savo patirtimi, pasakojo prisiminimus apie sudėtingiausius atvejus, kai buvo sunku užkirsti kelią vaikų tarpusavio užgauliojimui, žeminimui, priekabiavimui. Buvo dalijamos rekomendacijos, informacija apie patyčių priežastis, pasekmes, sprendimo būdus.

Savaitę „Be patyčių“ paminime savitai, kiekviena diena turi savo spalvą, kurios parinktos pagal Valdorfo pedagogiką.

Pradėjome savaitę mėlyna – vilties, taurumo ir susitelkimo spalva. Šia spalva tarsi užkalbėjome visus, kad turime vilties, jog mūsų mažas gerumo ir draugiškumo indėlis sumažins vaikų patyčias. Tad pirmąją dieną visose grupėse skambėjo draugystės šūkiai, rinkome ir rašėme mūsų darželyje pastebimus draugystės ženklus, rinkome slaptuosius draugus, kuriems darėme staigmenas, rodėme draugiškumą.

Antradienį dalyvavome socialinio pedagogo užsiėmimuose „Mes galime nesityčioti?“, auklėtojos žiūrėjo filmą „Nekentėk tyloje“.

Trečiadienis buvo senosios animacijos diena, rinkome gražiausius žodžius, atidarėme „Be patyčių“ kampelį socialinio pedagogo kabinete, dainavome, šokome, ant medelių kabinome draugystės juosteles, šventėme Žemės dieną. Penktadienį salėje skandavo draugystės šūkiai, buvo atidaryta „Be patyčių“ savaitės plakatų paroda. Kiekviena grupė pristatė savo darbus, laukė šventinių priešpiečių, mokėmės gražių palinkėjimų.

Šią savaitę dar labiau švietė mūsų visos darželio bendruomenės gerumo vėliava ir mes tikime šios savaitės idėjine galia.