Įrankiai, kurie pravers iš pagrindų tvarkant lauko teritoriją

Nuosavas žemės sklypas yra tikra laimė, kadangi jame galima susikurti tokią erdvę, kurioje būtų galima pasimėgauti gamta bei atsipalaiduoti.

pexels.com nuotr.

Visgi, kartais gyvenime nutinka visko ir nepavyksta pasirūpinti lauko teritorija taip, kaip norėtumėme. Sklypas tampa toks apleistas, jog jame net nemalonu pabūti. Tačiau, kaip sakoma, geriau vėliau nei niekada, tad jei nusprendėte vieną tokių sklypų sutvarkyti, šiame straipsnyje pateiksime sąrašą įrankių bei prietaisų, kurių jums gali prireikti. 

Sodo žirklės

Tvarkant apleistą lauko teritoriją, be jokios abejonės, itin pasitarnauti gali sodo žirklės. Ne paslaptis, jog įvairiems augalams reikia daug priežiūros, o to jiems negaunant, jie sukuria labai netvarkingą vaizdą. Sodo žirklės gali būti naudojamos sode, darže ir gėlyne. Jomis galima nesunkiai ir greitai nugenėti vaismedžius ir krūmus, taip pat puikiai tinka gėlėms bei kitiems žoliniams augalams. Renkantis sodo žirkles, labai svarbu atkreipti dėmesį į kerpamąją jų dalį, kadangi geriausia, jog ji būtų pagaminta iš plieno –  tuomet ilgai nereikės rūpintis jų galandimu. Be to, priklausomai nuo to, kokius augalus jomis ruošiatės kirpti, šiuos įrankius rasite skirtingo ilgio – ilgesni tiks medžiams ar krūmams, o trumpesni gėlėms bei kitiems žoliniams augalams.

Šakų smulkintuvai

Po kruopštaus medžių genėjimo tikrai liks labai daug medžių ir krūmų šakų. Visiems suprantama, jog jos teritorijai grožio tikrai neprideda, tačiau ne visiems žinoma, ką su jomis daryti ir kaip jomis tinkamai atsikratyti. Be abejo, jei turite židinį, paprasčiausia būtų jas sunaudoti šiam tikslui. Tuo tarpu, jei jo neturite, jums itin praversti gali šakų smulkintuvas. Būtent šis prietaisas greitai ir lengvai visas šakas susmulkins į mulčią, kurį vėliau bus galima panaudoti padengiant žemės plotus, kur yra pasodinti augalai, ar kompostui. Rinkdamiesi šakų smulkintuvą, būtinai atsižvelkite į jo galingumą bei į tai, kokį didžiausią šakos skersmenį jis gali susmulkinti. Kadangi tokia teritorija, apie kurią čia kalbame, yra ganėtinai apleista, jai reikės galingesnio smulkintuvo – tai užtikrins, jog darbas vyktų sklandžiai.

Vejos traktoriukas

Jei sklypas buvo gana ilgai neprižiūrimas, natūralu, jog žolė galėjo tikrai stipriai užaugti. Tiek stipriai, jog dažnai paprasta žoliapjovė tokio ilgio vejos jau nebeįveiks. Todėl, jei susidūrėte su panašia situacija, rekomenduojama pasirūpinti vejos traktoriumi. Juo ne tik itin paprasta naudotis, bet taip pat galima daug greičiau nupjauti didesnius vejos plotus. Labai patogu ir tai, jog tam tikri sodo traktoriukų modeliai turi ir integruotą žolės surinktuvą, o taip pat ir papildomus priedus, kurių pagalba vejos traktorius gali tapti sniego valytuvu arba barstytuvu. Taigi, tai tikrai puiki investicija, galinti tarnauti ne tik šiltuoju metų laiku, bet ištisus metus!

Skardos žirklės

Dar vienos žirklės, tačiau atliekančios visai kitą užduotį. Jau iš pavadinimo galima suprasti, jog skardos žirklės yra naudojamos kirpti aliuminio ar lydinių lakštus. Tačiau tai tikrai ne viskas – jas taip pat galima naudoti plastikui, folijai, laminuotiems paviršiams ir t.t.. Norint iš pagrindų sutvarkyti lauko teritoriją, dažnai tenka ne tik sutvarkyti visus augalus, bet ir atlikti tokius darbus kaip sklypo apjuosimą tvora ar stogo perdengimą. Žirklės skardai turėtų būti išsirenkamos pagal tai, kam jos bus naudojamos. Buitiniam naudojimui yra rekomenduojamos kombinuotos jėgos žirklės, kurios pasiekia gana didelę kirpimo jėgą.

Grandininis pjūklas

Galiausiai, kitas jums praversiantis įrankis yra grandininis pjūklas. Kartais genėjimui neužtenka minėtų sodo žirklių ir reikia griebtis šiek tiek galingesnės įrangos. Būtent toks ir yra grandininis pjūklas, kuris padės ne tik nugenėti stambesnes medžių šakas, bet ir prireikus sumažinti sklype augančių medžių skaičių. Jei įmanoma, to reikėtų kiek įmanoma vengti, tačiau kartais atsiduriame tokioje situacijoje, kurioje nėra jokio kito galimo sprendimo. Tad, jei visgi nuspręsite kažkurį medį nupjauti dėl jo blogos būklės ar dėl to, jog jis trukdo pastatui, tuomet būtinai įsitikinkite, ar jis nėra saugotinų medžių sąraše. Jei yra, tuomet jums bus reikalingas leidimas jį nupjauti. Tuo tarpu, jeigu medis nėra saugotinas, jį galima pjauti, įsitikinus, jog jame neperi paukščiai – tai patvirtinti turėtų ornitologas.

Sodo traktoriukai – Parkutechnika