Iš 5 rinkėjų papirkinėtojų uodegų nesuka tik dvi K.Komskio aktyvistės

rinkeju pirkimas TV3play iskarpa 3Nuo pernykščio spalio mėnesio pabaigos, nešvariausių Šilutės – Pagėgių apygardoje rinkimų į Seimą pėdas nuo teisėsaugos persekiojimo mėtęs, užsienyje kurį laiką slapstęsis įtariamasis balsų pirkėjas šilutiškis Darbo partijos narys 48-erių Algimantas Vidutis pagaliau sės į kaltinamųjų suolą. Policija buvo paskelbusi jo paiešką, bet jis pats grįžo į Lietuvą ir nebetrukdė baigti tyrimą.

A.Vidutis bus teisiamas drauge su bendražyge 47-erių Nijole Žikiene, kuri nuo bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka nesislapstė, tik jį sujaukė, į pirmąjį posėdį spalio 19-ąją atėjusi girta.

Dabar įtarimai veikus bendrininkų grupe, siekiant papirkti rinkėjus, kad jie balsuotų už vienmandatininką „tvarkietį“ Kęstą Komskį ir Darbo partijos kandidatų sąrašą, jame – kandidatę šilutiškę Lijaną Jagintavičienę, buvo pareikšti abiems – N.Žikienei ir A.Vidučiui.

Darbo partijos Šilutės skyriaus vedlys, Šilutės rajono tarybos narys Saulius Stankevičius, demaskavus šiuos aktyvistus, viešai skelbė stabdąs jų narystę Darbo partijoje ir lauksiąs teismo sprendimo. Jei abu būtų pripažinti kaltais, skyriaus taryba juos išmestų iš partijos.

S.Stankevičių, kandidatavusį į Seimą, šie du jo partijos eiliniai per rinkimus begėdiškai  apkvailino – jie viliojo rinkėjus balsuoti ne už jį, bet už konkurentą „tvarkietį“ K.Komskį ir jaunimo organizacijos„Darbas“ lyderę L.Jagintavičienę.

Klaipėdos apygardos prokuratūros ir Tauragės policijos komisariato pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu surinko duomenis, jog spalio 10 dieną, vykstant išankstiniam balsavimui, įtariamieji N.Žikienė ir A.Vidutis penkiems rinkėjams pažadėjo sumokėti po 15 litų už tai, kad jie balsuotų už nurodytus partijų kandidatus bei partijos sąrašą, prieš tai juos apmokę, kaip tai padaryti.

Rinkėjai, sutikę balsuoti už pinigus, buvo nuvežti automobiliu į balsavimo vietą – Šilutės rajono savivaldybę ir parvežti atgal, tačiau žadėtų pinigų negavo, nes tam sutrukdė netikėtai atsiskaitymo vietoje pasirodę policijos pareigūnai.

Šilutės apylinkės teismas jau yra išnagrinėjęs dvi analogiškas bylas ir paskelbęs apkaltinamuosius nuosprendžius iš viso trims K.Komskio naudai per rinkimus dirbusiems rinkėjų papirkinėtojams.

Bet tik dvi šilutiškės – 36-erių Rita Šertvytienė ir 26-erių Šarūnė Mišinskaitė, sausio 2-ąją teismo pirmininkės Virginos Pankauskienės baudžiamuoju įsakymu nubaustos 5200 ir 4800 litų baudomis, jų neginčijo.

Baudas abi K.Komskio naudai dirbusios aktyvistės įsipreigojo sumokėti po kelis šimtus litų dalimis, viena – per 13, kita – per 12 mėnesių. Abi šios šilutiškės per antrąjį rinkimų į Seimą turą papirko 25 rinkėjus, sumokėdamos jiems po 20 litų, kad šie savo balsus atiduotų už K.Komskį.

Tuo tarpu pirmasis dėl balsų pirkimo K.Komskio naudai Šilutės rajono apylinkės teisme lapkričio 2-ąją pripažintas kaltu ir iš teismo salės prieš skelbiant nuosprendį pabėgęs rusniškis 43-ejų Viktoras Mertinsas teisėjos Nijolės Bagdonienės paskirtos 5200 litų baudos siekia išvengti.

Jis apeliacine tvarka apskundė apkaltinamąjį nuosprendį, o Klaipėdos apygardos administracinis teismas, jau išnagrinėjęs šią bylą, savo nutartį skelbs vasario 14-ąją.