Iš automobilių pavogė daiktų už daugiau nei 2000 Lt

IMG 20140707 120851Keturi nepilnamečiai vaikinai – L.T., A.D., E.U. ir R.U. – pernai birželio mėnesio pradžioje apšvarino penkis daugiabučių kiemuose stovėjusius automobilius.

Pirmasis į vaikinų akiratį pateko S.Dariaus ir S.Girėno gatvės daugiabučio namo kieme neužrakintas stovėjęs automobilis „Audi 100“. Vagys darbavosi birželio 3-iąją, apie pusę antros nakties. Kol E.U. ir R.U. saugojo, kad automobilį apiplėšinėjančių draugų niekas neužkluptų, L.T. ir A.D., atidarę dureles, įsibrovė į jo vidų ir iš ten pasisavino piniginę su joje buvusiais 200 Lt. Automobilio savininkas J.P. pasigedo daiktų už 268 Lt.

Kitą naktį tuo pačiu laiku grupelė išsiruošė į dar vieną žygį. Šįkart nerakintą automobilį „Opel Omega“ pavyko rasti Jaunimo alėjos daugiabučio namo kieme. Jaunuoliai iš automobilio pagrobė 120 Lt vertės magnetolą, 400 Lt vertės automobilio užvedimo raktelį su mikroschema bei piniginę su dokumentais. Šįkart grynųjų dalintis neteko, tačiau pavogtų daiktų vertė siekė 570 Lt.

Per naktį iškraustė 3 mašinas

Birželio 5-osios naktį jie apvogė dar 3 automobilius – Melioratorių alėjos daugiabučių kiemuose stovėjusius „Renault Laguna“, „Suzuki Vytara“ ir „Peugeot 206“.

Į „Renault Laguna“ įsilaužė pro bagažinę, iš automobilio salono išplėšė 300 Lt vertės magnetolą ir pavogė 150 Lt kainuojančią meškerę. Nukentėjusioji K.B. patyrė 450 Lt turtinę žalą.

Į „Suzuki Vytara“ nepilnamečiai pateko atitraukę šoninio tento užtrauktuką. Tokiu būdu įsibrovę pavogė 250 Lt vertą magnetolos valdymo skydelį ir 250 Lt kainuojančius saulės akinius. Bendra pavogtų daiktų vertė – 500 Lt.

„Peugeot 206“ durelės buvo neužrakintos. Vagys pavogė 430 Lt vertės magnetolą, 20 Lt vertės USB laikmeną ir 1 Lt vertės lenktinį peilį. Nukentėjusioji I.G. patyrė 451 Lt žalą.

Nuostolius atlygino mamos

Teisme vaikinai papasakojo, kad pinigines su bankų ir nuolaidų kortelėmis išmetė, meškerę paslėpė po L.T. namo balkonu, kitus daiktus parnešė pas L.T. į namus. Pardavė tik vieną magnetolą, už kurią gavo 60 Lt. Automobiliuose rastus pinigus jie pasidalindavo.

Sulaikius vagis, dalis pagrobtų daiktų buvo grąžinta nukentėjusiesiems. Vaikinų mamos iki teismo automobilių savininkams savanoriškai atlygino padarytą žalą.

18 metų dar neturintys L.T., A.D., E.U. ir R.U. jau buvo įrašyti į policijos įskaitą, tačiau iki šiol neteisti.

L.T. teismas laisvę apribojo metams 9 mėnesiams ir paskyrė 910 Lt baudą. A.D., E.U. ir R.U. taip pat paskirti ilgiau nei metus truksiantys laisvės apribojimai. Vaikinams uždrausta bendrauti tarpusavyje.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.