Iš darbo vejamas Šilutės PSPC vadovas eina tėvystės atostogų

pspc indriuskaSavivaldybės vadovams dar kelis mėnesius nepavyks atleisti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus Liutauro Indriuškos iš pareigų – pasinaudodamas savo teise auginti mažametį vaiką, jis savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ant stalo tėkštelėjo pareiškimą išeiti tėvystės atostogų.

Gegužės mėnesio pabaigoje Šilutės r. savivaldybės taryba svarstė Šilutės PSPC stebėtojų tarybos siūlymą atleisti L.Indriušką iš pareigų. Stebėtojų tarybos narių teigimu, svarbiausia to priežastis – netinkamas jo bendravimas su PSPC darbuotojais. Be to, Savivaldybei nepavyksta su PSPC vadovu rasti bendrų sprendimų kai kuriais klausimais.
Savivaldybės Taryba savo sprendimu tuomet pavedė merui V.Laurinaičiui atleisti L.Indriušką iš darbo kai tik baigsis jo nedarbingumas.

Bet iškart po to, kai baigėsi nedarbingumo pažymėjimas, L.Indriuška įteikė merui prašymą įstatymų numatyta tvarka išleisti jį tėvystės atostogų – auginti mažametį vaiką.

Trečiadienį vykusios spaudos konferencijos metu meras V.Laurinaitis tarsi pasiguodė, kad jam dar nepavyko pasinaudoti savivaldybės Tarybos sprendimu ir atleisti iš pareigų L.Indriušką. Meras sakė, kad atleidimo  procedūra gali užsitęsti dar kelis mėnesius.

Tokia Šilutės PSPC vadovo taktika išlikti poste, pasinaudojant tėvyste, erzina savivaldybės vadovus. Mero V.Laurinaičio ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio nuomone, L.Indriuška kaip įstaigos vadovas elgiasi neatsakingai, specialiai vilkina procesą ir trukdo surengti kito vadovo paiešką. Naujam vadovui tektų prisidėti prie PSPC reorganizavimo darbų.

Sužinoti L.Indriuškos nuomonę apie įvykius nepavyko, nes jis telefonu neatsiliepia.

Šilutės savivaldybės vadovai spaudos konferencijoje patvirtino, kad Šilutės savivaldybės tarybos sprendimas dėl Šilutės PSPC prijungimo prie Šilutės ligoninės bus toliau įgyvendinamas.

V.Laurinaitis paklaustas, ar nebus atsižvelgta į sveikatos apsaugos ministro Juro Požėlos raštą, kad nei ministerija, nei Prezidentūra, nei Vyriausybė, nei ligonių kasos nepritaria tokiai pertvarkai, atsakė, jog ministro raštas – tik rekomendacinis, o Savivaldybė turi teisę reorganizuoti jai priklausančias įstaigas.