Iš gaisrų gelbėjo žmones ir gyvulius, o vaiką vadavo iš klozeto dangčio PAPILDYTA

gaisras Girininkuose„Kai gaisrininkas miega, žmonės džiaugiasi, kai dirba – verkia“, – seną patarlę pasakė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas. Pastarąją savaitę Šilutės ugniagesiai miegojo mažai.

Kovo 3-ąją liepsnojo ūkinis pastatas Žiogaičių kaime, neįgalus vaikas Rumšuose žiebtuvėliu padegė lovą, Girininkuose supleškėjo gyvenamasis namas. Šeštadienį kilus gaisrui Lietuvininkų g. iš dūmais užtvindytos patalpos išgelbėti du vaikai ir keturi suaugę žmonės, kurie patys jau nebegalėjo išeiti iš pastato. Sekmadienį pusantrų metų mergaitė įkišo galvą į vaikišką klozeto dangtį ir niekaip negalėjo jo nusiimti.

Tai tik dalis įvykių, į kuriuos per savaitę teko skubėti Šilutės PGT specialistams.
Ketvirtadienį – 4 gaisrai

Itin karšta Šilutės specialiosioms tarnyboms buvo kovo 3-oji – gauti net 5 pranešimai apie rajone kilusius gaisrus.
Apie 9 val. pranešta, kad Švėkšnoje dega lengvasis automobilis „VW Passat“. Tačiau vėliau ugniagesiai buvo atšaukti, nes savininkas savoturimomis priemonėmis transporto priemonę užgesino.

Kitas gaisras kilo Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Žiogaičių kaime. Apie 13 val. pranešta, kad dega ūkinis pastatas, kurio viduje yra gyvulių. Atvykus ugniagesiams pastatas liepsnojo atvira ugnimi, gelbėtojai kartu su gyventojais iš ūkinio pastato išvarė penkis raguočius ir tris kiaules.gaisras Ziogaiciuose

Gaisro metu apdegė ūkinio pastato stogo konstrukcijos, šienas, statybinės medžiagos, malkinė. Incidento metu žmonės nenukentėjo.

Ketvirtadienio pavakarę specialiosios tarnybos skubėjo gelbėti žmonių šalia Šilutės esančiame Rumšų kaime, viensėdyje, kur kilo gaisras gyvenamajame name. Čia be priežiūros paliktas neįgalus jaunuolis žaidė su žiebtuvėliu ir padegė lovą.

Ūkiniame pastate tuo metu buvusi sodybos šeimininkė pamatė iš gyvenamojo pastato virstančius tirštus dūmus.

Jos nerimą sustiprino tai, kad namuose buvo dar viena mažametė mergaitė. Moteris puolė skambinti dukrai, pastaroji iškvietė ugniagesius.

Gaisro metu apdegė lova, čiužinys, sienos.

Tos pačios dienos vakare, apie 18 val., užsiliepsnojo Juknaičių seniūnijos Girininkų kaime esanti medinė sodyba.
Atvykus ugniagesiams, stogas jau buvo įkritęs į vidų, pastatas degė atvira liepsna.

Atostogauti į užsienį išvykęs namo savininkas grįžęs rado tik degėsių krūvą: sudegė namas, viduje buvę daiktai, apdegė 5 metrų atstumu nuo gaisravietės stovėjusi medinė pirtelė.

Inspektoriai aiškinasi, kas galėjo sukelti gaisrą.

Naktį į kovo 4-ąją, apie 00 val. 40 min., ugniagesiai dar gavo pranešimą, kad dega elektros skydinė Šilutėje, Ramučių gatvėje esančioje transformatorinėje. Elektros tinklų budėtojai pranešė, kad ugniagesių pagalba nereikalinga, gaisrą užgesino jie patys.

Prisvilinti puodai vos neuždusino žmonių

gaisras Lakstingalu gKovo 5 d., 20 val. 49 min., gautas pranešimas apie gaisrą Šilutės Lietuvininkų gatvėje esančiame septynių butų name. Į įvykio vietą išskubėjo trys gelbėtojų autocisternos.

Atvykus ugniagesiams pastatas buvo užtvindytas dūmų – mirtinas pavojus grėsė viename bute likusiems 6 žmonėms. Užsidėję kvėpavimo aparatus gelbėtojai iš buto išvedė du mažamečius vaikus bei keturis suaugusius žmones, kurie dėl dūmų jau nebegalėjo išeiti į lauką.

Dar iki atvykstant gelbėtojams neblaivų kito buto savininką namo gyventojai patys ištempė į lauką.

Paaiškėjo, kad incidentas kilo dėl to, jog neblaivus vieno buto savininkas ant viryklės prisvilino puodus.

Greitosios pagalbos medikų niekam neprireikė.

Gelbėtojai išvadavo mažylę, užsimaukšlinusią dangtį

Kovo 6-ąją pusantrų metų mergaitę auginanti šilutiškė susidūrė su netikėta problema – jos mažylės galva užstrigo vaikiško plastikinio klozeto dangčio skylėje.

Vaikas, susiradęs dangtį, su juo ėmė žaisti ir tarsi kepurę užsidėjo ant galvos. Galva pralindo, o ištraukti jos nebegalėjo.

Porą valandų mama stengėsi nuimti dangtį, bet aštrūs vidiniai jo kraštai žeidė vaiką, šis verkė. Nenorėdama kelti dar daugiau streso, mama kreipėsi į gelbėtojus. Jie plastikinį dangtį atsargiai perpjovė dviejose vietose ir mergaitę išlaisvino.

Mažylė perduota medikams, pirminiais duomenimis, ji nenukentėjo.

Tą pačią dieną gelbėtojai skubėjo ir į Saugas, iš kur 16 val. 27 min. pranešta apie uždūmintą butą, esantį Mažosios Lietuvos gatvėje. Į įvykio vietą išvažiavo 3 autocisternos. Paaiškėjo, kad dūmai į butą veržėsi iš kaimynų krosnies. Apžiūrėję krosnį ugniagesiai išsiaiškino, kad yra netvarkingas dūmtraukis ir žmonėms paaiškino kaip jį reikėtų susitvarkyti.

Gelbėjo ūkinį pastatą, prikrautą malkų ir medienos

Kovo 7 d., pirmadienį, ugniagesiai gavo pranešimą, kad Švėkšnos Gedminaičių gatvėje esančiame automobilyje kibirkščiuoja prietaisų skydelio elektros laidai. Transporto priemonės savininkas išsigando ir išsikvietė pagalbą. Atvykę į įvykio vietą gelbėtojai atjungė akumuliatorių ir gaisro pavyko išvengti.

Antradienį 19.34 val. 4 ugniagesių autocisternos išskubėjo į Šilutės Lakštingalų gatvę, kur užsidegė ūkinis pastatas. Itin tvarkingai atrodančio mūrinuko pastogėje buvo laikoma 10 kub. m malkų ir 10 kub. m medienos.
Atvykus gelbėtojams pastato stogas jau degė atvira liepsna. Kadangi vandens hidrantas buvo tolokai, tai gesinimui skirtą vandenį ugiagesiams teko vežioti.

Per gaisrą sudegė 2 kub. m malkų ir 2 kub. m medienos, apdegė 80 kv. m  stogo konstrukcijų. Inspektoriai aiškinasi gaisro sukėlimo aplinkybes.