Iš Kinijos importuotose lėlėse pavojingų medžiagų kiekis leistiną normą viršijo beveik 200 kartų

Lėlės. / Asociatyvi Stock.XCHNG nuotr.Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad įmonės UAB „Nersama” ir UAB „Viskas už vieną eurą” pažeidė Produktų saugos įstatymą teikdamos į rinką pavojingus žaislus. Ištirta, kad žaisluose rastas pavojingų medžiagų kiekis beveik 200 kartų viršija didžiausią leistiną normą.

Už pakartotinius Produktų saugos įstatymo pažeidimus Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba UAB „Nersama” skyrė 2750 litų, o UAB „Viskas už vieną eurą” – 5000 litų baudas.

2012 metais UAB „Viskas už vieną eurą” už Produktų saugos įstatymo pažeidimus Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba skyrė jau trečią baudą.
 
Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos specialistai tyrė Kinijoje pagamintus žaislus – lėlę „Mei Shao NV” ir lavinimo žaislą – dėlionę „Fire Engine”.

Atlikus lėlės cheminius tyrimus Nacionalinės Visuomenės Sveikatos priežiūros laboratorijoje nustatyta, kad joje rastas di-(2-etilheksil) ftalato kiekis beveik 200 kartų viršija produktų saugą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytą didžiausią leistiną normą.
 
Bandymų metu taip pat nustatyta, kad saugos reikalavimų žaislams, kurie skirti jaunesniems kaip 36 mėnesių vaikams neatitinka ir žaislo „Fire Engine” – kieto plastiko šešių ratukų ugniagesių mašinėlė su vairuotoju – mechaninės ir fizinės savybės.

Žaislo pakuotės ženklinime pateikta neteisinga informacija apie amžiaus grupę, t.y. kad jis tinka vaikams iki 3 metų amžiaus.
 
Inspekcija atlikusi patikrinimus UAB „Viskas už vieną eurą” nustatė, kad produktų saugos reikalavimų neatitinka net 14-os pavadinimų žaislai.

Rinkos priežiūros institucija abiems bendrovėms uždraudė teikti į rinką pavojingus žaislus ir įpareigojo pavojingus produktus pašalinti iš rinkos bei įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingais produktais riziką.