Iš marių dugno iškelta nuskendusios jachtos keleivė

pasienis-68496434Liepos 15-ąją Lietuvą sukrėtė žinia – Kuršių mariose nuskendo jachta, o kartu su ja į gelmes nugrimzdo ir 52-jų metų moteris.
Kartu su ja plaukę du vyrai iš skęstančios jachtos išsigelbėjo, o moters kūno paieškos truko dvi dienas.

Kodėl įvyko nelaimė, dar nežinoma

Nelaimė įvyko Kuršių mariose, ties Ventės ragu. Trečiadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad nuskendo jachta, kurioje, įtariama, liko moteris. Remiantis Šilutės rajono policijos komisariato duomenimis, nuskendusi moteris buvo 52 metų amžiaus Marijampolės gyventoja.

Du vyrus – Antaną Mieliauską ir Artūrą Matijošaitį iš skęstančios jachtos išgelbėjo pro šalį plaukę žvejai. Abu vyrai – patyrę buriuotojai, jachtomis plaukiojo apie dešimtmetį, o moteris buriavimu neužsiėmė.

Išsigelbėjusio jachtos savininko A.Mieliausko teigimu, nelaimė įvyko dėl to, jog Kuršių marios tądien buvo negailestingos – siautė stiprus vėjas, plakė didelės bangos. Jis pasakojo, kad vanduo pradėjo veržtis jachtos gale, o iš karto po to – į kajutę. Įgula dar bandė semti vandenį, tačiau veltui – jachta pasviro, ant denio buvusius vyrus nuplovė bangos ir pats laivas netrukus nugrimzdo į marias. Kyšoti liko tik jachtos stiebo viršūnė su išskleista bure.

Vėliau žurnalistams jachtos savininkas teigė, jog visi įgulos nariai dėvėjo liemenes, tačiau jos išsigelbėti padėjo tik vyrams. Moteris tikriausiai liko laivo viduje, kajutėje.

Kodėl jachtą taip greit užpylė vanduo, dar nežinoma. Buriavimo specialistų teigimu, dėl vėjo ir bangų laivas negalėjo nuskęsti. Tikriausiai, buvo koks nors tecninis gedimas.

Visos nelaimės aplinkybės dar bus tiriamos ir tikslesnė informacija bus žinoma vėliau, iš marių dugno ištraukus jachtą.
Įdomu tai, jog buriuotojų diskusijose socialiniame tinkle vienas asmuo tvirtino, kad šiai jachtai ir prieš savaitę Kuršių mariose nebuvo lengva. Jis teigė, jog praėjusią savaitę tą jachtą nuo Minijos žiočių jis partempė iki Mingės, nes įgulą rado beirkluojančią vienu irklu.

Paieškos vyko ir naktį

Trečiadienį narus iki nuskendusios jachtos nuplukdė pakrančių apsaugos rinktinės greitaeigis kateris „Boomeranger“. Tačiau dėl stipraus bangavimo kateris negalėjo išmesti inkaro. Pavykus stabilizuoti katerį, tik apie 17 val. narai pradėjo ieškoti mariose dingusios moters.

Vėlai vakare paieška buvo nutraukta. Stiprus bangavimas, blogas matomumas po vandeniu, tamsa lėmė tokį sprendimą.
Tačiau naktį paieškos nesibaigė, nes darbus tęsė pasieniečių sraigtasparnis. Įgula buvo aprūpinta naktinio matymo įranga. Pasieniečiai iš sraigtasparnio termovizorine įranga išžvalgė visą Kuršių marių ir jų pakrantės plotą, kur, atsižvelgiant į vėjo kryptį bei kitas aplinkybes, galėjo būti dingusi moteris. Tačiau paieška nedavė jokių rezultatų – kūnas nebuvo rastas.

Užuojautą reiškė pasieniečių vadas

Ankstų ketvirtadienio rytą, prieš septynias, pasieniečių skuterio įgula vėl pradėjo paiešką Kuršių marių pakrantės ruože. Vėliau į nelaimės vietą atvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Renatas Požėla, „Aro“ ir ugniagesių gelbėtojų narai. Paieškos sąlygos nebuvo palankios – siautė 10 metrų per sekundę vėjas, o bangos siekė 1,2 metro. Šįkart, praėjus maždaug pusantros valandos nuo narų išvykimo iš Uostadvario, dingusios moters kūnas buvo rastas.

R.Požėla telefonu iš įvykio vietos susisiekė su marijampolietės artimaisiais ir visų pasieniečių vardu pareiškė užuojautą dėl tragedijos. Vėliau jis dėkojo policijos rinktinei „Aras“, uniagesiams gelbėtojams, KJP jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, Klaipėdos universitetui, Šilutės policijai, kariškiams, VSAT Pakrančių apsaugos, Pagėgių ir Aviacijos rinktinėms bei visiems kitiems, prisidėjusiems vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus ir suteikusiems pagalbą aiškinantis tragedijos aplinkybes.
Tikslesnę informaciją apie nelaimės priežastis sužinosime tik tada, kai bus atliktas tyrimas.