Iš miegančios merginos pavogė sužadėtuvių žiedą ir pelnė areštą

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai paskelbė nuosprendį Šilutės rajono gyventojui, kuris nuo miegančios merginos piršto numovė 169 eurų vertės aukso žiedą. Teismas skyrė 20 parų areštą, kurį nuteistasis turės atlikti pataisos namuose.

Šių metų gegužės 10 dieną V. P., būdamas nukentėjusiosios bute, šiai miegant, numovė nuo jos kairės rankos piršto 1,31 gramo 169 eurų vertės aukso žiedą.

Nuteistasis teisme savo kaltę pripažino, ir nurodė, kad su nukentėjusiąja ir jos mama gėrė alkoholinius gėrimus. Užmigus nukentėjusiajai, nuo jos piršto numovė žiedą, paskambino broliui ir paprašė, kad šis jį užstatytų lombarde. Už žiedą gavo 30 eurų, iš kurių 6 eurus atidavė broliui, kitus išleido alkoholiniams gėrimams.

Nukentėjusioji paaiškino, kad su V. P. girtaujant jam parodė savo sužadėtuvių žiedą. Vėliau ji užmigo, o pabudusi pamatė, kad ant piršto nebėra žiedo. Suprato, kad jį pagrobė V. P., nes kitų pašalinių asmenų namuose nebuvo.

Teismas įvertino tai, kad nuteistasis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir gailėjosi. Jo atsakomybę sunkino tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, turėdamas neišnykusį teistumą ir yra baustas administracine tvarka. Teismas įvertino ir tai, kad nuteistasis atsiprašė nukentėjusiosios, o žiedą sugrąžino.

V. P. skirta 30 parų arešto bausmė sumažinta trečdaliu, ir paskirta galutinė 20 parų arešto bausmė. Valstybės naudai iš V. P. konfiskuota 30 eurų, gautų šio iš nusikalstamos veikos.
Nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.