Iš mirties gniaužtų žirgus gelbėjanti Pamario krašto gyventoja pakeičia jų likimą neatpažįstamai

Viename Pamario žirgynų iš mirties gniaužtų išgelbėti gyvūnai tampa čempionais. Veterinarijos gydytoja Laima čempionais paverčia ligotus, neišvaizdžius, ar kur kas vyresnio amžiaus nei įprasta sulaukusius žirgus. Rusniškės žirgyne glaudžiasi tuzinas gyvūnų.

l.rytas.lt nuotr.

Rusnės žirgyno įkūrėja Laima rodo super poniu vadinamą Meilutę. Ponio patelė karjerą pradėjo kur kas vėliau nei žirgams įprasta. Tačiau šiandiena gyvūnas džiugina puikiais pasiekimais. „Išgirdusi gongą ji padaro viską, raiteliui tereikia tik sėdėti ir rodyti kliūtis, o ji dažniausiai būna pirmoje, antroje vietoje“, – „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistams sakė Rusnės žirgyno įkūrėja Laima Ciparienė. Kadrilio istorija kiek liūdnesnė. Sunkios būklės gyvūną Laima išgelbėjo prieš 16 metų. „Buvo visiškai klišom kojom, nurašytas arkliukas, tad šiame gyvenime jam nelabai kas turėjo sektis“, – pasakojo žirgų gelbėtoja. Kadrilio sveikatos problemos Laimą pastūmėjo tapti veterinarijos gydytoja. „Turėjom daug sveikatos problemų, kurių aš nesupratau, nemokėjau su jomis susigyventi, tai tik bestudijuojant išmokau. Tai mano didžiausias pacientas ir mokytojas. Išplėtėm krūtinę, išsitiesino kojos ir jis labai daug prizinių vietų yra užėmęs“, – apie Kadrilio kelią į sėkmę pasakoja Laima. Rusnės žirgyne šiuo metu gyvena 12 žirgų. Didžiąją dalį jų – Laima išgelbėjo nuo mirties.

„Kiekvienas žirgas atkeliavęs su savo istorija: dauguma jų yra atkeliavę iš kelionės į mėsinę, tuo metu nurašyti ir niekam nereikalingi. Ir gal dėl to, kad esu veterinarijos gydytoja, man buvo lengviau susitaikyti su jų ligomis, jų problemomis ir pastatyti juos ant kojų bei dar parodyti gan neblogus rezultatus varžybose“, – apie sėkmės receptą sako Laima. Veterinarijos gydytoja prisimena, kad žirgai jos gyvenime atsirado kai buvo itin sunku. „Jie atsirado kaip terapeutai labai sunkiu gyvenimo momentu, kai skyrėsi tėvai“, – prisimena Laima. Besiglausdama prie žirgo Laima sako, gyvūnai turi išskirtinių gebėjimų. „Žirgai yra hipoterapeutai. Prie žirgo prisilietus tu tiesiog jauti harmoniją. Dirbant su žirgu, tu visada gauni atgalinį ryšį“, – įsitikinusi žirgų gelbėtoja. Rusnės žirgyne rengiamos ir terapijos su žirgais. Varžyboms nebetinkami žirgai dalyvauja terapijoje su vaikais turinčiais fizinę negalią, Dauno sindromą, autizmo spektro sutrikimus.