Iš Pašyšių sandėlio išnešė 1200 kg sveriančias groteles

stolen-ironPernai gegužės mėnesį Pašyšių kaime du vaikinai D.D. ir M.B. apvogė sandėlį. Kadangi sandėlio durys buvo užrakintos, vagys įsigudrino įlįsti pro tarpą, esantį po durimis, ir padaryti 5000 litų nuostolį.

Pavogta 20 ketaus grotelių už 5000 Lt

M.B. iš sandėlio vidaus prie durų nešė metalines (ketaus) groteles, o D.D. pro durų apačią jas ištraukdavo laukan. Susikrovę savo grobį šalia sandėlio, jie privažiavo automobiliu ir groteles nuvežė į vieno iš vaikinų senelio garažą.

Nusikaltimas pavyko, tad vaikinai, nebijodami būti pagauti nusikaltimo vietoje, vėl nuvyko į tą patį sandėlį iš kur išnešė dar 10 grotelių.

Iš viso jie pavogė 20 ketaus grotelių, kurių bendra vertė – 5000 litų.

Grobį pardavė metalo supirktuvei

Vaikinai be abejo neketino vogtų grotelių naudoti savoms reikmėms, tad ilgai nelaukę pradėjo ieškoti, kam jas galėtų parduoti. Paskambinę į Žemaičių Naumiesčio metalo supirktuvę, netrukus sulaukė automobilio, kuris išsivežė ketaus groteles. Vaikinai džiaugėsi 500 litų papilnėjusia kišene.

Sandėlio savininkas po kelių dienų nuvažiavęs prie jam priklausančio apgriuvusio sandėlio iš lauko nieko neįprasto nepastebėjo. Durys, kaip ir visada, buvo užrakintos, spyna kabėjo nepaliesta. Tik įėjęs vidun pamatė, kad dingo ten buvusios grotelės. Apie vagystę jis pranešė policijai.

Apklaustas metalo laužo supirktuvės viršininkas S.D. prisiminė D.D. skambutį – vaikinas siūlė pirkti metalo. Metalo supirktuvės darbuotojas paliudijo, kad viršininko nurodymu važiavo į Pašyšių kaimą paimti metalo. Abu su D.D. į automobilį tądien sukrovė apie 20 ketaus grotelių ir dar skardų. Metalą išvežti atvažiavęs darbuotojas pastebėjo, kad dalis grotelių buvo sulūžusios. Tačiau supirktuvės darbuotojai vagystės neįtarė ir  išrašė metalo pirkimo – pardavimo sutartį, kurioje nurodytas parduodamo metalo bendras svoris – 1200 kg.

Grotelės buvo naudotos sovietmečiu

Sandėlyje anksčiau buvo džiovinamos daržovės, o pavogtos grotelės nuimtos nuo sandėlyje esančių ventiliacijos angų. Sandėlio savininkas patvirtino, kad dingusios grotelės – aprūdijusios, tačiau nebuvo sutrūkinėjusios.

Sandėlį – buvusią bulvių saugyklą jis nesenai buvo nusipirkęs. Anksčiau šis sandėlis priklausė Pašyšių tarybiniam ūkiui, minėtos grotelės buvo naudojamos 1965-1970 m. Parduodant jos nebuvo sugadintos.

Tokių pat naujų grotelių vertė – dvigubai didesnė – 10 527 Lt

Iš policijos surinktų duomenų pavyko nustatyti groteles pavogusius vyrukus.

Vagys neatsiprašė nukentėjusiojo, nesigailėjo padarę nusikaltimą ir geranoriškai neatlygino padarytos žalos.

Sandėlio savininkas reikalavo priteisti 10 527 Lt, nes vietoj pavogtų senų ketaus grotelių reikės gaminti naujas pagal užsakymą, o vienų naujų grotelių kaina – 526,35 Lt.

Teismas atsižvelgė į tai, kad pavogtos grotelės buvo aprūdijusios ir iki tol jau ilgą laiką naudotos, todėl nukentėjusiojo ieškinį tenkino tik iš dalies. D.D. ir M.B. priteista atlyginti 5000 Lt turtinę žalą.

Teismas D.D. apribojo laisvę 1 metams, o M.B. skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.