Iš respublikinio konkurso – su trim diplomais

DUDOSRespublikiniame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais konkurse šilutiškiai ne vienerius metus pelno aukščiausius apdovanojimus.

Ne išimtis ir šie metai: iš 4 šilutiškių, patekusių į šio konkurso finalinius turus, trys pripažinti laureatais.

Tai Kasparas Nognius, Nedas Andrijauskis ir Justina Pleikytė.

Pasak Šilutės meno mokyklos pučiamųjų mokytojo Gražvydo Railos, šilutiškiai pūtikai visuomet džiugina profesionalumu ir aukštais įvertinimais.

Šiemet regioninius atrankos turus praėję 4 dvylikamečiai muzikantai į konkurso finalą susirinko Kaune.

G.Railos mokinys K.Nognius, grojantis su eufonija, tarp 14 muzikantų laimėjo II vietą. Vaikinui akompanavo mokytoja Giedrė Augaitytė.

II vietos diplomu apdovanotas ir mokytojo Edgaro Gedeikio mokinys N.Andrijauskis (koncertmeisterė – Regina Stankuvienė), konkuravęs su 4 tūbos pūtikais.

Tarp 24 saksofonininkų III vietą iškovojo J.Pleikytė, kurią konkursui ruošė mokytojas Bronislovas Bučius, koncertmeisterė – Žydrė Adomaitienė.

Pirmą kartą į tokio lygio konkurso finalą vyko ir su 18 geriausių jaunųjų trombonininkų varžėsi šilutiškis Gytis Maciukevičius, kurį ugdo jaunas pedagogas Arvydas Stakvilevičius. Šis mokytojas, buvęs Šilutės meno mokyklos auklėtinis, groti mokęsis pas G.Railą, grįžo dirbti į Šilutę ir jau antrus metus moko jaunuosius muzikantus.