Iš Šilutės kilusi Monika Linkytė – apie kardinaliai mąstymą pakeitusią patirtį, svajonių vyrą ir priežastį, kodėl vengia greitai pulti į santykius

„Šiandien išgyvenau kūrybinę krizę“, – pokalbį su laidos „Nepatogūs klausimai“ vedėju Rolandu Mackevičiumi pradėjo dainininkė Monika Linkytė. Iš Šilutės kilusi, o nuo 5 m. iki studijų Gargžduose gyvenusi dainininkė išgarsėjo vos sulaukusi pilnametystės, kai pradėjo dalyvauti įvairiuose muzikiniuose šou, tuo pačiu – ir ne kartą bandė pakliūti į „Euroviziją“.

Asmeninio albumo nuotr.
Ir 2015-aisiais jai pavyko – kartu su Vaidu Baumila dainininkė atstovavo Lietuvą didžiausiame muzikiniame konkurse. Šiemet vėl nusprendusi išmėginti savo sėkmę, ji pasakojo, kad sukurti dainą projektui buvo sudėtinga ir, kaip jau minėjo, pasitaikė kūrybinių krizių.
Laidoje Monika prakalbo ir apie savanorystę Nepale, kur neatlygintinai dirbo vaikų muzikos mokytoja. Ši kelionė gerokai pakeitė jos pasaulėžiūrą. „Man kažkaip susisuko. Dalykai, kurie atrodė labai reikšmingi, šiandien yra apie nieką. Nusimušė gyvenimo blizgutis. Atrodė, kad materialūs dalykai yra labai svarbūs. Taip pat dvasinis pasaulis. Žinoma, kažkiek visa tai vis dar yra svarbu, tačiau vis tiek žymiai mažiau reikšminga.
Kai pamatai krūvą vaikų, kurie tarpusavyje geba pasidalinti vieną mažą saldainį, galvoji – kur aš esu? Aš negaliu sakyti, kad buvau nelaiminga, tačiau tikrai ne iki galo vertinau tai, ką turiu.
Mano rekomendacija žmonėms – atsiverti sau. Kiekvienas randa kelią, kaip tai padaryti skirtingai. Mano gyvenimas taip susiklostė, kad per karantiną aš nelabai turėjau čia, ką veikti. Kūrybos irgi nebuvo. Tuomet prisiminiau savo seną svajonę išvykti savanoriauti. Bet tai yra mano kelias, kitam galbūt tai visiškai nesuveiktų“, – kalbėjo M. Linkytė.
Monika turi svajonę išvykti dar vienai savanorystei į Afriką ir šįkart dirbti su mergaitėmis, kadangi, anot jos, kai kuriuose šio žemyno kraštuose moterų teisės vis dar yra didžiulė problema. Žinoma atlikėja savanoryste užsiima ir Lietuvoje.
Monika prisideda prie gerumo fondo „Ne apie mane“ veiklos, turi ne vieną savo pačios iniciatyvą, o kitąmet žada pradėti vesti muzikines pamokas romų bendruomenės centre.
Atlikėja laidoje prakalbo ir apie savo romantiškąją pusę – prisipažino šiuo metu ilgalaikės antros pusės neturinti. „Man sunku kalbėti apie poros santykius, kadangi pati nesu sukūrusi šeimos ir nesu ilgalaikiuose santykiuose. Tačiau man atrodo, kad žmonėms sunku tarpusavyje rasti ryšį tada, kai jie paprasčiausiai nemoka kalbėti.Nerandame ryšio net su savimi pačiais, negalime įvardinti, ką jaučiame.
Pasaulis yra labai greitas, socialiniai tinklai mus kviečia lygiuotis ir matyti kitų pasaulius. Tų, kurie irgi parodo labai daug netiesos vietoje to, kad pasidalintų tikrais išgyvenimais.
Juk tą akimirką, kai dėl kažko pergyveni, nori pabūti vienas su savimi. Tai ir numuša mus nuo tiesos patiems su savimi“, – svarstė M. Linkytė.
Vis dėlto apie asmeniškumus ji renkasi neatvirauti – šią gyvenimo dalį nori pasilikti sau.
„Aš atiduodu labai daug savęs muzikoje, nes ten gi nemeluoju. Man atrodo, kai išyra kažkieno santykiai, tuo pačiu sugriūna kažkieno kito iliuzijos į tai. Tad, kol pati nesijaučiu tikra, kam apie tai kalbėti? Norisi pirmai visa tai išgyventi.
Nemanau, kad kai ištekėsiu slėpsiu savo vyrą. Aišku, kitas klausimas, kiek mano vyras norės būti viešame gyvenime“, – kalbėjo pašnekovė.
Atlikėja atviravo, kad yra patyrusi gražią paauglišką meilę ir būtent tai ją iki šiandien įkvepia tikėti tikrais jausmais. Vis dėlto iki šiol tikrosios meilės ji dar nejautė jokiam vyrui.
„Man labai gera matyti senyvo amžiaus žmones, susikibusius už rankų. Kai jie vienas kito išklauso, vienas kitą girdi, moka paguosti ir gali būti geriausiais draugais. Aš štai tokia meile labai tikiu. Manau, kad dėl to greitai ir nepuolu į santykius. Teiskite mane, bet aš tikiu į tokią meilę“, – atviravo M. Linkytė.
Su vaikais Nepale dirbusi dainininkė neslepia ir pati pasvarstanti, kad norėtų savo atžalų.
„Aš noriu šeimos, noriu vaikų, noriu kurti tikrą ryšį savo šeimoje. Tačiau tokio dalyko nesuplanuosi“, – atviravo pašnekovė.
Laidos vedėjo R. Mackevičiaus priversta M. Linkytė turėjo apibūdinti savo svajonių vyrą. Kalbant apie išvaizdą, tai turėtų būti tamsių plaukų, aukštas vaikinas.
Jis turėtų mėgti įvairias aktyvias veiklas, pavyzdžiui, čiuožinėti snieglente ar eiti į žygius, skaityti sąmoningumo knygas, o galbūt net užsiimti namų tobulinimu – statyti pirtį ar panašiai.
Paklausta, kiek turėtų uždirbti jos būsimas vyras, M. Linkytė ilgai neskaičiavo: „Kad galėtume jaustis laisvai. Nenoriu nei pati išlaikyti kažko, nei kad mane išlaikytų“.
Na, o su seksualumu Monikai asocijuojasi aštrus protas. „Kai vyras yra intelektualus, jis jau yra seksualus. Taip pat prisideda ir humoro jausmas“, – pridūrė Monika.
Moterišką seksualumą atlikėja irgi sieja su intelektu bei paslaptimi.