Mano pagalba šiai šaliai buvo padėti savo profesiniais įgūdžiais“, – sako medikas. Pamatęs kvietimą vykti medikams savanoriauti ir padėti ukrainiečiams, Paulius nedvejojo. Parašęs Sveikatos apsaugos ministerijos atstovui laišką, jau už kelių dienų sulaukė patvirtinimo, jog jis priimamas į savanorių medikų komandą. Beliko tik laukti, kada reikės išvykti.
Būtent todėl galimybė dirbti mediku Ukrainoje jam suteikė naujos patirties ir leido pasitikrinti save – kaip atlaikyti nežmonišką stresą, didžiulį psichologinį krūvį, kai visuomet reikia būti pasiruošus ir skubėti į pagalbą, dirbti be poilsio dienų, dienomis ir naktimis. Paulius pasidalijo ir tuo, jog jiems teko atlikti ne vieną operaciją, kai už lango kaukė pavojaus sirenos, perspėjančios apie prasidėsiantį bombardavimą kažkur netoli.


Viena sudėtingiausių misijoje buvo paskutinė savaitė Čerkasuose, kuomet suintensyvėjo karo veiksmai šiame regione. „Buvo rimta“, – sako Paulius. Įsimintiniausias momentas – kai atliekant 6-ame ligoninės aukšte operaciją, sukaukė pavojaus sirena. „Visi sustingome ir žiūrėjome pro langą. Kas dabar bus? Ta akimirka – visiška nežinia“, – prisimena medikas. Jam ir kolegoms ne kartą teko išgyventi nežinios ir bejėgiškumo jausmus – ar bomba nukris ant stogo ir tavo gyvenimas už sekundės nutrūks, ar ji driokstels kažkur netoliese.
Rašyti atsakymą