Išankstiniai rinkimai vyks visą darbo savaitę

 

RINKIMAI PREZIDENTO_3Vakar Lietuvoje startavo išankstiniai rinkimai į LR Prezidento postą ir du referendumai: išsikeliančiųjų gyventi į užsienį pilietybės išsaugojimo ir LR Seimo narių skaičiaus sumažinimo iki 121 nario.

Išankstiniai balsavimai vyksta ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos pastate, Dariaus ir Girėno g. 1, Civilinės metrikacijos patalpų koridoriuje.

Pasak Šilutės apygardos rinkimų komisijos pirmininko Eugenijaus Judeikio, šiems rinkimams LR Seimas nustatė naują tvarką. Dabar išankstiniam balsavimui skirtos ne dvi dienos, kaip buvo anksčiau, bet visos savaitės darbo dienos – nuo pirmadienio iki penktadienio vakaro. Kiekvieną dieną balsuoti galima nuo 8 val. ryte iki 20 val. vakaro. 

Vakar rytą E. Judeikis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad nesitikėjo tokio didelio rinkėjų aktyvumo išankstiniame balsavime. Per pirmąsias tris valandas balsuoti jau buvo atėję apie 30 žmonių.

Rinkimų apygarda galės leisti balsuoti individualiai ir regėjimo negalią turintiems žmonėms, mat šįkart yra gauti biuletenių įdėklai, kuriuose užrašai yra įspausti Brailio raštu. RINKIMU BR

E. Judeikis džiaugėsi, kad Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija paklausė šilutiškių prašymo ir balsavimo biuletenius Prezidento rinkimams bei referendumui atspausdino skirtingų spalvų.

Praėjusiuose rinkimuose pasitaikė atvejų, kai rinkėjui buvo įteikti du vienodi biuleteniai. Manoma, kad taip buvo suklysta ir dėl to, jog biuleteniai buvo vienos spalvos.

Pirmininką E. Judeikį džiugina ir tai, kad šiems rinkimams Vyriausybė skyrė 78 proc. didesnį finansavimą, negu savivaldybių tarybų rinkimams.

Pirmą kartą atėjusiems balsuoti jaunuoliams šįkart bus įteikta ir vardinė (su balsuotojo vardu ir pavarde) Lietuvos Respublikos Konstitucijos knygelė.

E. Judeikis kviečia visus piliečius ateiti ir balsuoti renkant LR Prezidentą bei pareikšti nuomonę pasiūlytais referendumo klausimais išankstinio balsavimo dienomis ar tiesiog pirmojo turo rinkimų dieną – gegužės 12-ąją.