Išankstiniame balsavime buvo ir girtuoklių, ir reklamos pažeidimų

ISANKSTINIAI 2Trečiadienį ir ketvirtadienį Šilutėje vykstant išankstiniams rinkimams, jų stebėtojams irgi kyla įtarimų, jog bandoma paveikti rinkėjus.

„Yra įtarimų, kad prie balsavimų urnų ateina asmenų, kuriuos galimai kažkas atvežė ir kažkaip paragino atlikti pilietinę pareigą“, – kalbėjo Vyriausios rinkimųkomisijos (VRK) atstovas Donatas Laurinavičius ir visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas.

Tačiau šįkart Šilutėje masinių tendencijų, kad kas nors vežtų asocialius asmenis balsuoti, dar nebuvo pastebėta.

Išankstinių balsavimų dienomis kiekvieną „su kvapeliu“ balsuoti atėjusį asmenį palydėjo ir pakalbino policijos pareigūnai.

Vos tik pastebėjęs vieną kitą būrelį nežinia ko lūkuriuojančių žmonių, VRK atstovas D.Laurinavičius paprašė Tauragės policijos komisariato vadovo į pagalbą skirti papildomą policijos ekipažą, kuris netruko atvykti.

Šilutės savivaldybės rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad išankstinių rinkimų pirmąją dieną (trečiadienį) balsavo 312 žmonių. Ketvirtadienį iki 11 valandos buvo balsavę 113 rinkėjų. V.Žiogo nuomone, balsavimo intensyvumas pakartotinuose rinkimuose yra trečdaliu mažesnis nei ankstesniuose.

Pasak V.Žiogo, trečiadienį buvo užfiksuota porą pažeidimų dėl per arti prie Savivaldybės, kur vyksta išankstinis balsavimas, esančios politinės reklamos. 50 metrų atstumo ribą buvo pažeidę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos agitatoriai, kurie per arti buvo pasistatę reklamomis aplipdytą autobusiuką. Ant arti esančio drabužių salono „Audronė“ lango buvo iškabintas socialdemokratų rinkiminis plakatas.

V.Žiogas sakė, jog minėtų partijų atstovai buvo įspėti apie taisyklių pažeidimus ir reklamos buvo nedelsiant pašalintos.

Trečiadienį į policijos akiratį buvo pakliuvęs kelių „su kvapeliu“ žmonių būrelis, stoviniavęs prie balsavimo patalpų.   Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius „Šilutės naujienas“ informavo, kad Šilutės savivaldos rinkimų išankstinio balsavimo vietoje buvo sulaikyti 5 neblaivūs asmenys, kuriems surašyti pažeidimų protokolai.

Pirmąją išankstinių rinkimų dieną rinkimų vietą stebėjo 8 stebėtojai, o ketvirtadienį iki vidudienio stebėtojų buvo perpus mažiau. Pasak V.Žiogo, šauniai darbuojasi „Baltųjų pirštinių“ stebėtojai ir jų lyderis S.Simanauskas, kuris fotografuoja visus įtarimą sukėlusius automobilius ir atvežtus žmones, teisėsaugininkams perduoda informaciją.