Išankstinio balsavimo vietoje – girtuoklių spektakliai

RINKIMAISavivaldybės mero rinkimų antrasis turas vėl paženklintas „sąmoningiausių piliečių“ pasirodymais išankstinių rinkimų vietoje. Šilutės policijos komisariato vadovas Sigitas Mikutavičius „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad trečiadienį, pirmąją išankstinių savivaldybės mero rinkimų dieną, surašyti du viešosios tvarkos pažeidimų protokolai. Neblaivūs piliečiai buvo sulaikyti netoli išankstinio balsavimo vietos, policijos prižiūrimoje teritorijoje.

Vienas įtarimų dėl blaivumo sukėlęs žmogus buvo paleistas, nes jo blaivumo tyrimo rezultatas neviršijo leistinos normos.

Ketvirtadienio rytą, prieš pat vidudienį, policijos pareigūnai iš balsavimo vietos išsivedė moterį, kuri ne tik neblaivi atėjo į balsavimo vietą, bet iš apygardos komisijos narių prašė pinigų už tai, kad ji jau balsavo.

Prašė pinigų nors duonai…

Ketvirtadienį, apie 11.30 val., į išankstinio balsavimo salę atėjusi moteris, gavusi balsavimo biuletenį, garsiai klausė, už kurį iš kandidatų reikia balsuoti?

Komisijos narių paraginta balsuoti už bet kurį kandidatą, kuris tik patinka, nuėjo į balsavimo kabiną ir užpildė biuletenį. Vėliau pasidžiaugusi, kad ją balsuojančią nufotografavo, priėjo prie pirmos pasitaikiusios komisijos narės ir paprašė pinigų.

Kai jai buvo atsakyta, jog niekas pinigų nemoka ir nemokės, moteris nustebo ir dar kartą paprašė pinigų „bent ant duonos“.RINKIMAI 2

Paraginta išeiti iš patalpų, pilietinę pareigą atlikusi moteris sakė, kad niekur neisianti, kol jai nebus sumokėti pinigai.

Vėliau išėjusi į kiemą dar dairėsi, kur jos draugė Kristina, su kuria ji kartu atvyko balsuoti ir tikėjosi gauti pinigų.

Besidairančią Kristinos galimai neblaivią pilietę, kuri, beje, sakėsi atvykusi iš Rusnės, sulaikė policijos pareigūnai.

Moteris prieštaravo dėl sulaikymo, tvirtino, kad ji nieko bloga nedaranti, kad pati keliaus namo. Sakė, kad išgerianti, nes jai taip reikia dėl sveikatos.

Akivaizdžių pažeidimų dar nematė

Visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad antrojo turo išankstinio balsavimo metu grubių pažeidimų nepastebėta, išskyrus tai, kad į balsavimo vietą vis dar atklysta neblaivių asmenų. Policijos pareigūnų pasiryžimą tokius asmenis sulaikyti ir taikyti jiems viešosios tvarkos pažeidimo bausmes visuomenininkai vertina kaip gana svarią prevenciją galimiems balsų pirkimo pažeidimams. Nes balsų pirkliai labiausiai taikosi pinigais sugundyti asocialius asmenis.

Savivaldybės savivaldos rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad išankstinio balsavimo intensyvumas mažai kuo skiriasi nuo pirmojo rinkimų turo. Trečiadienį balsavo 365 piliečiai, ir antrąją balsavimo dienos pusę balsavimo tempas buvo panašus. Apygardos komisijos nariai tikisi, kad iki vakaro rinkėjų bus daugiau.

V.Žiogas sakė, kad neturi duomenų, jog antrojo turo metu buvo rinkimų tvarkos pažeidimų. Tačiau buvo gautas pranešimas apie galimą pažeidimą, vykusį I  rinkimų turo metu Grabupių rinkimų apylinkėje. Informuota apie galimą neteisėtą rinkimų agitaciją, kuri panaši į pastangas papirkti rinkėjus. Pranešime rašoma, kad vienas žinomas rajono politikas, paprašęs agituoti balsuoti už jo atstovaujamą partiją, dovanų pridėjo ir krepšį mėsos konservų.

Apygardos komisija sudarė trijų teisininkių grupę, kuriai patikėta patikrinti informaciją. Tyrimo rezultatų dar nėra. Gali būti, kad incidentas bus perduotas tirti teisėsaugai.