Išankstinis balsavimas Šilutėje – be girtuoklių ir pažeidimų

 

ISANKSTINIAI BALSAVIMAI__2Trečiadienį Šilutėje, kaip ir visoje Lietuvoje, prasidėjo išankstinis balsavimas į Savivaldybės tarybą ir mero postą. Rinkimų teisę turintys šilutiškiai savo balsą Savivaldybės pastate, Civilinės metrikacijos skyriuje, atidavė dar ir ketvirtadienį nuo 8 val. iki 20 val.

„Šilutės naujienų“ žiniomis, trečiadienį išankstiniame balsavime dalyvavo 320 rinkėjų.

„Šilutės naujienų“ kalbintas Šilutės rinkimų komisijos pirmininkas Eugenijus Judeikis pasakojo, kad pirmoji balsuoti atėjo… Kauno gyventoja. Komisijai tai buvo nemenkas iššūkis, nes reikėjo atrasti jos rinkimų apygardą, taip pat atlikti privalomas procedūras. Moters sprendimą teks siųsti į Kauną.

Prie balsavimo urnų sutikta traksėdiškė Birutė pasakojo, kad ji pati dalyvauja stebėtoja savo rinkimų apylinkėje, tad, kad vėliau nesitrukdytų darbas, atėjo balsuoti iš anksto.

Šiemetinė naujiena ta, kad balsavimo kabinos atviros, be užuolaidų. Savivaldybės kieme stovėjo policijos automobilis,pareigūnai prižiūrėjo viešąją tvarką.

Vyriausioji rinkimų komisija informuoja, kad tai puiki proga atiduoti savo balsą studentams, kurie rinkimų dieną neplanuoja būti vietose, kur yra registruoti.

Balsavimas namuose prasideda šiandien, penktadienį ir vyks iki šeštadienio. Namuose gali balsuoti tie rinkėjai, kurie yra neįgalūs ar ligoti. Norėdami balsuoti namuose, asmenys turėjo apie tai informuoti apylinkės rinkimų komisiją.

Šilutės rinkimų komisijos pirmininkas E. Judeikis pasakojo, kad per pirmąją dieną iš anksto balsuoti buvo atėję 320 žmonių, iš jų 11 buvo tie, kurie balsavo į kitų savivaldybių rinkimų apygardas. Ketvirtadienį iki 10 val. ryto rinkėjai ėjo tokiu pat ritmu, kaip ir pirmąją dieną – per dvi valandas balsavo apie 60 rinkėjų.

Pasak E. Judeikio, per visą išankstinių rinkimų laiką jis nepastebėjo nė vieno žmogaus, kurį galėtų įtarti, kad jis balsuoti atėjo suinteresuotas kokiu nors atlygiu. Buvo tik vienas žmogus, kuris neturėjo deklaruotos gyvenamosios vietos. Todėl jam nebuvo leista balsuoti. E. Judeikis stebėjosi, kad išankstiniuose rinkimuose nebuvo nė vieno žmogaus, nuo kurio būtų sklidęs alkoholio ar kitokio tvaiko kvapas, kaip būdavo ankstesniuose rinkimuose.

Rinkimų apylinkę dažnai aplankė policijos pareigūnai, kurie domėjosi rinkėjų aktyvumu, galimais tvarkos pažeidimais.

Pasak E. Judeikio, buvo gauti keli pranešimai apie galimus pažeidimus, dažniausiai dėl rinkimų plakatų kabinimo tvarkos. Ketvirtadienio rytą pranešta, kad vienos rinkimų apylinkės komisijos narė asmeniniame feisbuke įsidėjo savo partijos skyriaus pirmininko fotografiją. Apygardos komisijos pirmininkas per kelias minutes telefonu ją įspėjo, kad daro pažeidimą (rinkimų komisijų nariai negali reklamuoti) ir paprašė tučtuojau pašalinti reklaminį vaizdą.

Rinkimų apylinkėje pabuvojo bene visų rinkimuose dalyvaujančių partijų stebėtojai. Ketvirtadienio rytą į rinkimų apylinkę prisistatė ir jaunuoliai, atstovaujantys „Baltųjų pirštinių“ organizacijai.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks sekmadienį, kovo 3 dieną. Jeigu prireiks, antrasis savivaldos rinkimų turas vyks kovo 17 dieną. Antrojo turo išankstinis balsavimas vyks kovo 13 – 14 dienomis, balsavimas namuose kovo 15 – 16 dienomis.