Išankstiniuose rinkimuose balsavo trečdaliu daugiau šilutiškių

Šilutės rinkimų apygardos komisijos nariai baigiantis išankstiniams rinkimams buvo pakilios nuotaikos. „Šilutės naujienoms“ jie sakė, kad šilutiškiai, kaip ir rinkėjai visoje Lietuvoje, antrajame ture balsavo aktyviai, ir balsavusiųjų, tikėtina, bus bent trečdaliu daugiau nei pirmajame ture.

Šilutiškiai antrajame išankstinių rinkimų ture balsavo ypač aktyviai.

Šilutės rinkimų apygardoje išankstiniuose rinkimuose prieš dvi savaites pirmąją dieną balsavo 158 žmonės, o antrojo turo pirmąją dieną savo balsus atidavė 248 asmenys. Antrąją dieną taip pat balsavo bemaž dvigubai daugiau žmonių. Taigi ketvirtadienį, apie 12 val. savo balsus buvo atidavę 1400 rinkėjų.

Komisijos nariai svarstė, kad galima tik numanyti, jog mūsų rajono konservatorių rėmėjai pajuto galimybę laimėti rinkimus, arba kiti rinkėjai nori apsiginti nuo konservatorių valdžios.

Apygardos komisijos pirmininkė Vaida Pocė pasakojo, kad rinkėjų suaktyvėjimas renkant Seimo narį pradžiugino visus komisijos narius. Pasak jos, norėtųsi, kad ir pagrindinę rinkimų dieną – sekmadienį šilutiškiai balsuotų taip pat aktyviai. „Tik taip pilietiškai nusiteikę galėsime sužinoti, kuris kandidatas – Zigmantas Balčytis ar Sandra Tamašauskienė – mums visiems priimtiniausias“, – sakė V. Pocė.

Ji džiaugėsi, kad ir antrojo rinkimų turo metu visas procesas vyko be jokių nesklandumų. Šilutiškiai balsuoti rinkosi lyg apmokyti: visi turėjo apsaugines kaukes, asmens dokumentus ir rašymo priemones, laikėsi atstumų.

Komisijos narys Antanas Balvočius, kuris pirmasis pasitiko į rinkimus atėjusiuosius pastebėjo, kad tarp balsuotojų išankstiniame balsavime neliko žmonių, kurie anksčiau atvažiuodavo iš tolimiausių rajono pakraščių. Tarp jų būdavo ir atsiduodančių alkoholiu, vadinamų „pirktiniais balsais“. „Dabar galime pasidžiaugti, jog jau kelintą kartą valdžią renkame deramai. Belieka rūpintis, kad rinkėjų aktyvumas būtų kuo didesnis“, – sakė jis.

V. Pocė apygardos komisijai vadovauja pirmą kartą. Ji džiaugėsi ir visų komisijos narių darbu. Nors komisijos nariai yra skirtingų partijų, visuomeninių ar savivaldybės organizacijų atstovai, visi dirba kaip darni komanda.

Paklausinėjus į išankstinius rinkimus ateinančius žmones, vieni sakė, kad iš anksto balsuoja, nes nori laisvo savaitgalio, kiti tikino turintys išvykti į komandiruotes. O vienas šilutiškis neslėpė, jog labai jau nekantrauja norėdamas išrinkti Seimo narį, ir bijo, kad iki sekmadienio jo neparklupdytų koronaviruso užkratas.

Pasak V. Pocės, antrajame rinkimų ture yra tik vienas COVID–19 infekuotas žmogus, norintis atlikti savo pilietinę pareigą. Todėl į jo izoliacijos vietą bus pasiųsta speciali rinkimų komanda.

Komercijos direktorius, korespondentas