Išbandyti save kviečia Šilutės pėstininkų kuopa

savanoriai pestininkai sliauziaKrašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės Šilutės 305 pėstininkų kuopoje, įsikūrusioje Kirlikų kaime (buvusi Šilutės eskadrilė), vėl šurmulys. Kartą ar du per mėnesį susirenkantys kariai savanoriai turiningai praleidžia savaitgalius Šilutės pėstininkų kuopos pratybose.

Tiesa, kol kas naujų savanorių, įkvėptų pastarųjų savaičių įvykių Ukrainoje ir panorusių papildyti Lietuvos gynėjų gretas, Šilutėje nėra. Pasak kuopos intendanto vyr. seržanto Rolando Čekanausko, jaunuolių entuziazmas labiau jaučiamas didžiuosiuose šalies miestuose. Tačiau tikimasi, kad atsiras ir šilutiškių, pasiryžusių mokytis ginti Tėvynę.

Pratybose netrūksta iššūkių

Vyr. seržantas R.Čekanauskas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad šiuo metu kuopoje yra apie 90 žmonių. Prie jų prisijungti gali visi vaikinai ir merginos, vyrai ir moterys nuo 18 iki 50 metų. Svarbiausi reikalavimai – gera sveikata ir nepriekaištinga reputacija (teisti asmenys į savanorių gretas nepriimami).

Karių savanorių – instruktorių padedami, jaunieji kariai savanoriai paskaitose ir lauko taktinėse pratybose įgyja karybos žinių, tobulina jau turimus įgūdžius. Vykstant lauko taktinėms pratyboms kariams savanoriams iššūkių netrūksta. Dažnai iššūkiu tampa užsimaskavimas atsižvelgiant į vietovę, bendradarbiavimas su kolegomis, įvairių kliūčių, tokių kaip vandens, sienos įveikimas, kovinis šaudymas iš įvairaus kalibro ginklų, vadų įsakymų vykdymas.

Lauko taktinių pratybų vieta neapsiriboja vien tik Šilutės rajonu. Atlikdami tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose turime galimybių užduotis vykdyti visoje Lietuvoje su kitais kariniais vienetais bei su NATO kariais. Į tokius mokymus vyksta ne tik turintys patirties, bet ir neseniai pradėję tarnybą smalsiausi kariai. Tai puiki patirtis, naujos žinios ir įgūdžiai.

Galimybės tobulėti

Kiekvienose lauko taktinėse pratybose kariai savanoriai atlieka įvairias savanoriai pestininkai maskuotekarines užduotis. Jauniesiems kariams tenka susidurti su naujomis žiniomis, kurių dėka jie tobulėja ne tik kaip kariai, bet ir kaip asmenybės. Karybos elementus kariai kaskart atlieka vis profesionaliau ir jau gali padėti neseniai atėjusiems tarnauti susidoroti su sudėtingomis užduotimis.

Kariai savanoriai, dalyvaujantys paskaitose, lauko taktinėse pratybose, yra siunčiami įgyti daugiau karybos žinių į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centrą, divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklą. Šiose Lietuvos kariuomenės mokymo įstaigose įgyja bendrus kariui savanoriui būtinus įgūdžius bei žinias.

Tolimesnėje savo tarnyboje kariai kelia savo kvalifikaciją, išmoksta valdyti kovinius ginklus: kulkosvaidį, minosvaidį, granatsvaidį ar prieštankinį pabūklą. Laikui bėgant iš kuopos karių savanorių asmeninėmis savybėmis išsiskiria būsimieji jaunieji vadai, kurie vadui būdingų žinių įgyja taip pat kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Ne vienerius metus kuopoje tarnaujantys atsakingi, punktualūs bei gebantys savo patirtį ir žinias perteikti kitiems kariai tampa instruktoriais, nes tobulėjimui ribų nėra.

Kariai savanoriai yra skatinami padėkomis, medaliais, o svariausias įvertinimas – aukštesnio karinio laipsnio suteikimas. Toks paskatinimas įpareigoja karį tobulėti ir būti pavyzdžiu kitiems tarnaujantiems Tėvynės labui.

Jeigu esi ryžtingas, draugiškas bei žingeidus, nori išbandyti save mūšio lauke ir tapti Lietuvos kariuomenės dalimi, tapk vienu iš mūsų. Tuomet turėsi galimybę patirti naujų įspūdžių, išmokti šaudybos, taktikos, orientuotis vietovėje, o galbūt net tapti vadu. Sužinosi daug specifinių dalykų, apie kuriuos civiliame gyvenime net nepagalvotum. Mes tavęs laukiame!

Daugiau informacijos tel.: (8 441) 61512, 8 698 49068.