Išgelbėtas didysis apuokas

apuokasAntradienio rytą Nemuno deltos regioninio parko specialistai Vykintas Augilius ir Jovita Stanionienė gavo neįprastą užduotį. Direkcijai buvo pranešta – netoli Mingės kaimo, Minijos upės pakrantėje, stambus paukštis įsipainiojęs į tinklo liekanas.

Nuvykę į vietą specialistai rado upės krante išvargusį retą Lietuvos padangių gyventoją – didįjį apuoką. Išvaduotas paukštis buvo perduotas Ventės rago ornitologijos stoties specialistams, kurie paukščiu pasirūpins, o vėliau grąžins į jo buveinę.
apuokas susipainiojes
Didysis apuokas yra įtrauktas į Lietuvos raudonosios knygos 1 (E) kategorijos sąrašą, kuriame nurodytos ties išnykimo riba esančios rūšys.

Nemuno deltos regioninio parko darbuotojai nuoširdžiai dėkoja neabejingam žvejui Artūrui Bružui, pranešusiam apie rastą paukštį, bei Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojams.

„Kartu prašome parko lankytojus ir gyventojus saugoti aplinką, tausoti gamtos išteklius, nešiukšlinti. Taip visi išvengsime nelaimingų atsitikimų“, – teigiama NDRP informaciniame pranešime.