Įsibėgėja „Caritas“ akcija „Gerumas mus vienija“: prisijungti galite ir jūs

Advento laikotarpis labai ypatingas Šilutės „Caritas“ bendruomenei.

Šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vaikai garbingai atnešė prie altoriaus pašventinti kalėdinio gerumo žvakeles bei vainikus.

Būtent šiuo laikotarpiu, jau daugiau nei 20 metų tęsiama tradicija jaukumu, dėmesiu, pabendravimu, rūpesčiu pasidalinti su labiausiai vargstančiais, vienišais, stokojančiais sotesnio kąsnio ant vaišių stalo šilutiškiais. Šie metai – ne išimtis.

Ruošia dovanėles ir sotesnį stalą

„Caritas“ savanorės nupynė 9 vainikus, kuriuos pardavus bus nupirkta šventinių vaišių
skurstantiesiems.

Šilutės „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė sako, jog šiemet, nors ir nebus labiausiai skurstantieji kviečiami prie bendro Kūčių stalo, nes šias galimybes riboja pandeminė šalies situacija, tačiau šventiniu jų stalu tikrai bus pasirūpinta.

„Kalėdos toks metas, kai kiekvienam reikia artumo, švelnumo, gero žodžio, dėmesio“, – sako N. Stankienė. Šilutės „Caritas“ vadovė džiaugiasi, kad prasidėjusiu pirmuoju Advento sekmadieniu jai ir bendruomenės nariams, savanoriams pavyko šiltai pradėti adventinę kelionę ir įgyvendinti akciją

„Gerumas mus vienija“.

Ši akcija buvo pradėta Pirmąjį Advento sekmadienį Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje. Jos metu pašventintos pirmosios žvakelės ir vainikai, kuriuos „Caritas“ kvietė įsigyti visus geros valios šilutiškius. Tiesa, vainikus, kuriuos nupynė savanorės, žmonės jau nupirko, tačiau visi prisidėti prie sotesnio skurstančiųjų šventinio stalo dar gali įsigydami „Caritas“ žvakelių.

Už surinktas lėšas bus pasirūpinta ir nupirkta maisto produktų, kuriuos, surišusios į lauknešėlius „Caritas“ savanorės išdalins skurstantiesiems šilutiškiams. Bus suruošti maisto daviniai Kūčių stalui Šilutės mieste gyvenantiems skurstantiesiems, taip pat – ir Juknaičių savarankiško gyvenimo namų bendruomenei ir suruošta keletą dovanėlių vaikams.

Dėkoja visiems neabejingiems

N. Stankienė džiaugiasi, kad prie akcijos „Gerumas mus vienija“ šiemet aktyviai ir šiltai prisijungė šeimyna „Vaikiškos svajones“. Būtent šios šeimynos vaikai garbingai atnešė prie altoriaus pašventinti kalėdinio gerumo žvakeles bei vainikus.

„Caritas“ vadovė sako, jog kiekvienas, įsigydamas tokias žvakes kartu dovanoja ne tik dėmesį, bet ir ramybę, šilumą. O vienišam, kasdien su skurdu susiduriančiam žmogui – tai didžiausia dovana.
„Tegul šių metų akcijos žvakučių liepsna suteikia jaukumo mūsų namams, stiprina vienybę su vargstančiais ir teikia viltį, kurios taip esame reikalingi šiuo sudėtingu laiku“, – sakė N. Stankienė. Pasak jos, kiekvienas adventinis laikotarpis jai, kaip besirūpinančiai skurstančiais ir vienišais, lankančiai juos namuose, leidžia suprasti ir dar kartą įsitikinti, jog tokiems žmonėms nereikia kažko ypatingo, didelio ar prabangaus. „Net ir nedidelė dovanėlė sušildo žmogaus vidų. Pripažinkim, juk ir maži, ir dideli – visi laukia to mažo kalėdinio stebuklo“, – sakė pašnekovė.

Šilutės „Caritas“ vadove labai dėkoja visiems šilutiškiams, kurie perka žvakeles ir taip prisideda prie kalėdinio gerumo. Taip pat dėkoja ir savanorėms, kurios padeda ruošti lauknešėlius, mezga šiltas kojines. Pašnekovė šiemet sulaukė ir dar vienos šilutiškės siuvėjos padovanoto „stebuklo“ – 10 kalėdinių kojinių, kurios papuoš ir pradžiugins skurstančiųjų namus.

Primename, kad Šilutės „Caritas“ adventinę žvakelę dar galima įsigyti Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje sekmadieniais, po 10 val. ir 13 val. šv. Mišių. Akcija „Gerumas mus vienija“ tęsis iki šv. Kalėdų.