Įsigalioja KET pokyčiai, kuriuos turi žinoti visi vairuotojai

 

55Lietuvos kelių policijos tarnyba vairuotojams primena, kad, vadovaujantis Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimais, nuo lapkričio 1-osios (iki kovo 31 d.) Lietuvoje įvedami laikini pokyčiai.

Visų pirma, atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo šiandienos automagistralėse ir greitkeliuose lengvaisiais automobiliais leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu.

Pagal Lietuvoje galiojančias KET, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi. Lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm (minimalus leidžiamas).

Kad vairuotojas galėtų lengviau nustatyti, ar padangos atitinka techninius reikalavimus, kai kurie gamintojai protektoriaus grioveliuose įtaiso juosteles-indikatorius. Jeigu padangos protektoriaus briauna susilygina su juostele, vadinasi, padangas laikas keisti.

Informuojama, kad naudojant dygliuotas padangas, ant automobilio būtina priklijuoti skiriamąjį ženklą. Dygliuotos padangos važinėjant mieste nėra būtinos. Taip pat pravartu atkreipti dėmesį ir į padangų pagaminimo datą. Jei jos pagamintos daugiau nei prieš aštuonerius metus, tikslinga jas pasikeisti.

Transporto priemonės, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, užtraukia baudą vairuotojams nuo 28 iki 43 eurų ir techninės apžiūros anuliavimą.

Primename, kad nuo 2014 m. liepos 1 d. TA stotyse išduodami vienos dienos leidimai atvykti į techninės apžiūros stotį transporto priemonėms, kurių apžiūros dokumentų galiojimas yra pasibaigęs arba panaikintas.

Alfa.lt inf.