Įsigalioja nauji draudimai žvejams

Aplinkosaugininkai primena, kad pavasaris svarbus žuvų nerštui ir kai kurių jų rūšių migracijai, todėl rengiantis į žvejybą reikėtų neužmiršti šiuo metu taikomų taisyklių.

Pexels.com nuotr.

Iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti lydekas, tačiau šiemet balandžio 30 d. bus šeštadienis, todėl tai bus pirma diena, kai jau leidžiama gaudyti šias žuvis. Vienos žvejybos metu žvejui leidžiama sužvejoti 2 lydekas, ne mažesnes kaip 50 cm dydžio. Nusistovėjus vėsiems orams, lydekos ne visuose vandens telkiniuose spės išneršti iki jų žvejybos sezono pradžios, todėl raginame paleisti bet kokio dydžio neišneršusias lydekas.

Draudimas žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu) baigsis taip pat balandžio 30 d., tądien jau bus galima masalui naudoti žuvelę.
Nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d. galioja sterkų žvejybos draudimas.

Kiek trumpiau, nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius (gegužės 15 d. – sekmadienį, juos jau bus leidžiama žvejoti).

Į Nemuno žemupį neršti suplaukia karšiai. Siekiant apsaugoti jų išteklius, Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) vandens telkiniuose draudžiama žvejoti karšius nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Šis draudimas netaikomas žvejojantiems polderiuose.