„Įsilaužėlis“ leidžiasi kelionėn po Lietuvos regionus

 

Isilauzelis-1-Foto-Deimante-PiraityteVisai šeimai kuriantis “Labaiteatras” ypatingai daug dėmesio skiria vaikų ir jaunimo kultūriniam ugdymui. Šiemet 5-ąjį veiklos sezoną skaičiuojantys šio teatro kūrėjai sugebėjo savo repertuarą užpildyti visoms vaikų ir jaunimo amžiaus grupėms skirtais spektakliais. Pasak režisierės Agnės Sunklodaitės, labai svarbu, kad nuo mažų dienų į teatrą vedamas vaikas patektų į būtent jo amžiaus grupei skirtą spektaklį, kad susidomėjimas teatru augtų ir nenutrūktų paauglystėje, nes spektaklių, skirtų 14-18 metų žmonėms nėra gausu.

“Labaiteatras” nuo pirmųjų savo gyvavimo dienų aktyviai bendradarbiauja su mokymo įstaigomis, bendrauja su moksleiviais ir jų mokytojais. Tokio bendravimo patirtis liudija apie sudėtingą teatrinės kultūros poreikio situaciją provincijos paauglių ir jaunimo tarpe. “Mes jau turime jaunų žmonių kartą, kuriai (su retomis išimtimis) teatras – nebereikalinga ir nepažinta teritorija, o bet kokia teatrinė raiška yra visiškai nesuvokiama”,- sako režisierė Agnė Sunklodaitė ir priduria, kad būtent siekdama užpildyti šią spragą, ji parašė sceninę adaptaciją ir į teatro sceną perkėlė švedų rašytojo Matso Wahlio apysaką „Įsilaužėlis“, kurioje atvirai ir aštriai keliamos paaugliams aktualios problemos, ieškoma atsakymų į klausimus: kas yra teisybė, kas yra draugystė, meilė ir kas yra tikroji žmogaus savivertė. Spektaklyje paliečiamos ir skaudžios, šiuolaikinėje visuomenėje ypač išryškėjusios temos: imigracijos ir socialinių įgūdžių stoka, atskirtis dėl turto, šeimyninės padėties, kultūros bei įsitikinimų. Spektaklis „Įsilaužėlis“ – tai drąsus, provokuojantis pasakojimas apie brutalią didmiesčio jaunimo kasdienybę, verčiantis tarsi iš šalies pasižiūrėti į mūsų pačių gyvenimus.

“Labaiteatro” kūrėjai džiaugiasi, kad jų inicijuotas projektas „Teatras paaugliams. Spektaklio „Įsilaužėlis“ sklaida regionuose“ sulaukė Lietuvos kultūros tarybos paramos ir galimybės pasiekti jaunuosius žiūrovus gerokai nuo sostinės nutolusiuose miestuose.

Balandžio mėnesį startuojančių gastrolių metu spektaklį pamatys Skuodo, Šakių, Vilkaviškio, Šilutės, Tauragės, Kupiškio, Ignalinos jaunimas ir jų ugdytojai.

“Labaiteatro” kūrėjai tiki, kad gastrolėse po tolimesnius Lietuvos kampelius išsipildys jų noras populiarinti teatro meną provincijos paauglių tarpe, ugdyti gebėjimą suvokti teatrines raiškos priemones, šiuolaikinio teatro ypatumus, įtraukti jaunus žmones į kūrybišką diskusiją, skatinančią mąstyti, analizuoti, atrasti. Spektaklyje “Įsilaužėlis” šalia įprastų dramos teatro raiškos priemonių naudojamos ir šiuolaikinės lėlių bei objektų teatro raiškos priemonės, kurios yra ypatingai paveikios.

Spektaklio kūrėjai, režisierė ir aktoriai, nekantriai laukia susitikimų su žiūrovais po spektaklio, pabendravimo ir pasidalinimo įspūdžiais su paaugliais bei jų mokytojais, nes išgirsti atsiliepimai tampa puikiu kūrybiniu varikliu, įsukančiu į naujų sumanymų išsipildymą.