Įsirengęs sodybą Vakarų Lietuvoje kaunietis įvertino: ji viena brangiausių tame krašte

 

094615587-936c72b4-5bf5-4051-b9fd-398f33710e73Daugiau nei prieš dešimtmetį sodybą įsigijęs, aistringas žvejys kaunietis verslininkas Stasys Kaminskas pasakojo, jog norėjo turėti vietą, kur galėtų ramiai leisti laiką ir žvejoti.

Sužinojęs apie Rusnėje, tarp Nemuno ir Skirvytės, parduodamą sodybą su dar XVI amžiuje senųjų prūsų iš raudonų plytų pastatytu namu ir aplink esančiais pastatais, ją įsigijo. Sodybą kauniečiui pardavė senųjų Rusnės gyventojų palikuonys.

„Rusnėje pirkti sodybą buvo rizikinga, nes, kaip žinia, vietovė kone kiekvieną pavasarį užliejama potvynio vandens. Vis dėlto nugalėjo žvejo azartas, todėl su šeima nutarėme pirkti nusižiūrėtą seną sodybą. Dabar galima pasidžiaugti, jog praėjusią vasarą pastatyta Rusnės estakada virš potvynio užliejamo kelio Šilutė–Rusnė ruožo šią problemą išsprendė“, – pasakojo vyras. 17 arų sklype įsigytos ne pirmos jaunystės sodybos šeimininkai ėmėsi ją pertvarkyti. Pirmiausia jie atnaujino gyvenamąjį namą, kuriame įrengė kambarius sau ir svečiams. Sename svirne atsirado pokylių salė, šalia jos buvo pastatyta pirtis, ne pirmos jaunystės jaujoje įrengtas didelis vyno rūsys, buvusiame kluone – virtuvė ir dar keli kambariai. Visų pastatų plotas siekia 377 kvadratinius metrus.

Sodybos statinių interjerą kauniečiai kūrė siekdami atkartoti Mažosios Lietuvos statinių interjeruose vyravusias detales – raudonas plytas, lubų balkius, langines, židinius. Buvo atsižvelgta ir į ankstesnių sodybos šeimininkų palikimą. Jie šioje sodyboje vertėsi gyvulininkyste, medžiokle ir žvejyba. Todėl namo viduje netrūko medžioklės ir žūklės trofėjų. Dalis jų išliko iki šiol. Išskirtiniai interjero elementai – pirtyje lubose išsidėstę Zodiako žvaigždynai, o grindis ir sienas puošiančios spalvotos mozaikos. Nors statiniai skaičiuoja šimtmečius, juose netrūksta modernių išmaniųjų technologijų. Pavyzdžiui, šildymas ir vejos laistymas įjungiamas mobiliuoju telefonu.

Anot šeimininkų, tai labai patogu, kai vasarą būna sausra, tuomet nereikia išgyventi, kad veja gali nudžiūti. Žiemą namą galima pradėti šildyti iš anksto, dar prieš važiuojant į Rusnę. Todėl vos atvykus į sodybą smagu mėgautis šiluma. Šeimininkai daug dėmesio skyrė ne tik statiniams, bet ir aplink esančiai erdvei. Šalia pastatų puikuojasi išpuoselėtas sodas, kurį juosia obelų gyvatvorė. Kiemo akcentai – iš sekvojos išdrožti šachmatai ir medyje įrengtas vaikų žaidimo namelis. Šioje sodyboje daug laiko su šeima praleidusi šeimininko duktė Jurgita pasakojo, jog didelis privalumas yra ir tai, kad sodyba įkurta nuostabioje vietoje – Rusnės saloje tarp Skirvytės ir Nemuno. „Per Nemuno Deltos regioninį parką driekiasi Arktikos–Europos–Rytų Afrikos paukščių migracijos kelias. Todėl būnant sodyboje yra puiki proga stebėti tūkstančius skrendančių paukščių. Be to, šioje vietoje gausu laukinių gyvūnų: danielių, briedžių, tauriųjų elnių, stirnų, šernų, bebrų, mangutų, lapių. Juos šalia sodybos taip pat galima dažnai išvysti“, – pasakojo kaunietė.

Kauniečių teigimu, daugelis ne tik vietos gyventojų, bet ir Rusnėje poilsiaujančių žmonių žino, jog ši sala ne be reikalo vadinama žvejų Eldorado. Dažnas žvejoti mėgstantis žmogus gali didžiuotis Rusnėje sugautu žvejybos laimikiu. „Kuršių mariose prie Rusnės esame sugavę tokių žuvų, apie kokias kituose Lietuvos vandenyse galėtume tik pasvajoti. Į žvejybą įsitraukė visa šeima ir turbūt didžioji dalis šioje sodyboje viešėjusių svečių“, – pasakojo kaunietė. Šeima savo ramybes oazę įvertino ir eurais, įsitikinę, kad suma siekia 350 tūkst. eurų. Tai viena brangiasuių sodybų šiu metu parduodamų Vakarų Lietuvoje.

lrytas.lt inf.