Įsisiautėjęs kilpininkas iš Voverių kaimo šoko prieš inspektorius

kilpaGardamo seniūnijos Voverių kaime dviem Šilutės rajono gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams antradienį teko grumtis su užkietėjusiu vietos kilpininku ir spąstų žvėrims statytoju 51-erių S.P.

Sulaikomas jis perplėšė vieno iš gamtosaugininkų uniforminę aprangą, paleido į darbą kumščius, tad į pagalbą inspektoriams teko kviesti policijos pareigūnus.

Jie sulaikė pažeidėją, o gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pradėjo jam jau antrą teiseną už medžioklės taisyklių pažeidimus, įvykdytus per nevisą savaitę.

„Maždaug prieš metus šis pažeidėjas jau buvo mūsų pareigūnams įkliuvęs už kilpų ir spąstų žvėrims statymą, buvo nubaustas. Bet vietos gyventojai ir „Jonaičių“ klubo medžiotojai jį vėl pastebėjo darantį tą patį – brakonieriaujantį tuose pačiuose plotuose“, – pasakojo Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis. Inspektoriai, aptikę kilpas, prie jų rengdavo pasalas, tačiau stačiusio kilpas brakonieriaus sulaikyti nepavykdavo.

Vasario 21 d. apžiūrinėdami mišką, kuriame nuolat būdavo statomos kilpos, pareigūnai pastebėjo, kad vienoje iš jų įkliuvęs stirnos patinas. Jis buvo jau nebegyvas. Tą pačią dieną aplinkosaugininkai surengė pasalą, bet brakonieriaus nesulaukė.

Kitą dieną atvykę į tą vietą žvėries kilpoje neberado. Stirnos gaišena buvo paimta, ta pati kilpa iš naujo pataisyta ir paruošta gaudyti. Šalia esantys spąstai taip pat iš naujo paspęsti. Nuo tos vietos pėdsakai vedė sodybos link.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai operatyviai reagavo į situaciją ir kartu su Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnais nuvyko patikrinti įtariamo asmens sodybos. Įtarimai pasitvirtino. Apklausus įtariamą pažeidėją, jis prisipažino ir nuvedė į tą vietą, kurioje paliko išdorotos stirnos liekanas. Sodyboje taip pat rastas neteisėtai sumedžiotas barsukas, spąstai ir statomas tinklas. Už šiuos veiksmus pažeidėjui gresia nuo 2 iki 4 tūkst. Lt bauda, jis taip pat turės atlyginti gamtai padarytą 8768 Lt žalą.

Sprendimas šioje administracinio pažeidimo byloje dar nėra priimtas.

Nepraėjus savaitei, vasario 25-ąją, inspektoriai nuvažiavo į tas pačias vietas, ketindami patikrinti, ar vyras vėl neatnaujino savo įnagių ir nusikalstamos veiklos. Ir aptiko to paties žmogaus pėdas bei šviežiai pastatytus spąstus žvėrims.

„Pažeidėjas, kurį radom namuose, elgėsi labai agresyviai, neigė kaltę, o sulaikomas pasipriešino. Teko kviesti policiją, kuri jį sutramdė. Jam už antrąjį pažeidimą gresia maksimali 4000 litų bauda“, – tvirtina inspekcijos viršininkas S.Sudeikis.

Brakonierių siautėjimas tuo metu, kai po žiemos gamta atbunda lėtu, bet įspūdingu pavasario dvelksmu, yra tarsi žudantis spjūvis jai į veidą. Inspektorių budrumas šiuo metu labai reikalingas.

Pamario krašto žmonės čia atvykstantiems turistams savo gamtos vertybes dabar dažnai aprodo ir siūlo jomis gėrėtis, o niekdariams kirsti per nagus išdrįsta vis dažniau.